Hykam

Musí si syn, kterému bude 15 let sám zažádat o Občanský průkaz, nebo to stále řeší OU?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud vím, musí si žádat sám (v případě, že mu ještě nebylo 15, pak žádá jeho zákonný zástupce).
Sebou ať si vezme rodný list, žádost vyplní úředník/ce, syn ji jen podepíše. Na místě bude i pořízena fotka.

Další odpovědi
WeeBear

Když jsem si před patnáctým rokem vyřizovala občanský průkaz, tak jsme si na magistrátě vyzvedli papír ke zřízení občanského průkazu, vyplnila jsem ho, spolu s otcem jsme paní předložili můj rodný list, jeho doklad totožnosti a nevím proč (od nikoho jsem neslyšela, že by měl podobnou zkušenost), ale paní za okýnkem po nás chtěla i oddací list rodičů, přitom v té době byli něco málo přes rok rozvedení. Jelikož mám ještě velkou modrozelenou občanku, nosila jsem i fotku (nyní samozřejmě netřeba) a pak tři týdny čekala.