Evasky

Musí se zakrslí králíci chovaní v bytě nechávat očkovat?

Nebo můžou žít i bez očkování.Uškodí jim to?Budou potom více nemocní nebo to nemá vliv?A kolik tak stojí očkování v Opavě?A u jakého veterináře?Dí­ky moc.

Nejlepší odpověď
kapka

Nechala bych naočkovat i králíky v bytě, protože králičí mor přenáší komáři a ti se k Vám domů dostat mohou.
Očkování není drahé. Tedy obyčejných králíků. Je to už asi deset let, co jsem je chovala, ale jedno očkování vyšlo asi na dvacku. Tak snad to je u zakrslíka stejné. Netuším, jestli to veterináři třeba nepředražují, když je to domácí miláček, snad ne.
Více nemocní? O to tak nejde. Je to spíš otázka života a smrti. Pokud králík onemocní morem, umře. A není to moc hezký pohled, jednou jedinkrát jsem nestihla dát očkovat odstavené mladé a všichni pomřeli. Přežili jen z loňska očkovaní dospěláci a kojená mláďata.

Další odpovědi
www

Nemusí, ale mohou. Přenos zmíněného moru komáry je pravděpodobný zejména v oblastech komáry zamořenými.
I bez očkování se doma chovaní běžně dožívají standardního věku. Veterinář ti poskytne samozřejmě informace trochu jiné, je to jeho chlebíček. 😉

greek

Zakrslý králík je pořád králík. Musíš ho nechat naočkovat, hlavně proti myxomatóze a králičímu moru. I když je doma, je (hlavně v létě) vysoká pravděpodobnost, že to může dostat (přenášení hmyzem). A na to králící umírají. Nehledej veterináře jen podle ceny, ale hlavně podle kvality, zkus reference /google/, doporučení, a tak. Kompletní očkování by Tě nemělo stát víc jak 250,–Kč, včetně práce veterináře, 2× ročně.
Kromě očkování u králíka hlídej drápky (ať je namá přerostlé) – pravidelně zastřihávat. A zuby – musí mít něco, o co si je bude neustále obrušovat.

MacinaN

Určitě naočkujte, i když je v bytě! Stojí to pár stovek a zajistí vám to dlouholeté zdraví vašeho králíčka. My králíky chováme ve větších počtech, takže je u nás očkování jasná věc. Mimo to je ale taky potřeba dbát na správné, výživné krmivo. V tomto ohledu nám dost pomohla firma De Heus. Více o jejich službách třeba tu: https://www.de­heus.cz/vyrob­ky-a-sluzby/ostatni :)