Cascada

Musí se platit za malé dítě do 6 let při cestování? Je to ze zákona zdarma?

Chceme cestovat Regiojetem do Německa autobusem a máme sebou dvouměsíční dítě. Na pokladně nám řekli, že se za něj neplatí, ale v elektronickém objednání jízdenky si účtují cenu dospělého a dítě musí mít zarezervováno vlastní sedadlo to nám sdělily i na pokladně. Jde nám o to jestli bychom se nechytli do pasti, když to koupíme přes internet a zaplatíme za dítě i když nemusíme. A celkem obecně nevíme jestli je či není cestování takto veřejnou dopravou zdarma ze zákona a zda je takto zdarma i v jiných zemích EU.

Odpovědi
Edison

Jízdné je jedna věc, místo je jiná,. rezervace ještě jiná. Ze zákona to není. Cenu určuje dopravce. Podmínky k určování cen u nás určuje zákon. Ovšem co platí u nás nemusí platit jinde.

Pepa25

Zajímavá otázka. Zatím jsem narazil na starší článek https://www.id­nes.cz/finance/fi­nancni-radce/nespolehejte-se-na-to-ze-deti-do-sesti-let-cestuji-vzdy-zdarma.A110617_135­657_viteze_bab který ale už zřejmě nebude aktuální, proto zkusím pohledat v cenových výměrech MF, jestli tam něco je o podmínkách bezplatné přepravy dětí do 6 let …