jurakova

Musí mít plnoleté dítě, kterému posílám vyživné, vlastní účet?

Dodrý den.Musí mít plnoleté ditě kterému pos¨ílám vyživné vlastní ůčet,když nesouhlasím aby jim to chodilo na ůčet matky nebo cizí ůčet Děkuji za odpověd.Standa

Nejlepší odpověď
standa

Výživné plnoletým dětem náleží těmto dětem a nikoli druhému z rodičů, u kterého zpravidla sdílí společnou domácnost.

Na druhou stranu nemůžete ´nutit´ dítě, aby si založilo svůj účet, když nechce. V takovémto případě pak musíte nalézt jiný způsob předání peněz, a to buď osobně, nebo prostřednictví poštovní složenky na jméno dítěte.

Z vlastní zkušenosti však doporučuji, abyste dítě (nějak) přesvědčil, že vlastní účet se mu bude určitě hodit nejen pro dnešní potřebu zasílání výživného, ale zejména pro jeho další potřeby…

Určitě však nic nezmůžete s tím, když vás dítě sice poslechne a účet si založí, ale zároveň pod vlivem matky si zajistí příkaz k okamžitému převodu peněz, které mu budete posílat, na účet matky (měl jsem s obdobnou praktikou osobní zkušenosti).