Ganymede

Musí byt dite povinne ockovane na povinne ockovani, kdyz rodic nechce?

A když bude chtit rodic zarucit, ze dite neonemocni, a bude zdravější nez neockovane deti? Pochybuji, ze se za to kdokoliv zaruci..

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud zákonný zástupce (rodič) s očkováním dítěte nesouhlasí, nesmí je lékař očkovat…
Ale jde-li o očkování povinné, vystavuje se rodič svým nesouhlasem možnému postihu…
😉
_____________­____________________
Pokud jde o nějakou záruku neonemocnění (apod.) – žádná neexistuje, je jen nějaká pravděpodobnost vycházející ze statistiky…
😉

Další odpovědi
palmal

Očkování dítěte (očkování, která jsou zahrnuta v povinných) je v ČR vymezeno paragrafem a pokud rodič toto očkování odmítne, nejedná v zájmu dítěte a vystavuje se riziku právního postihu.

da ny

Nemusí, ale zákon (politici) k tomu rodiče donutí… Těžké rozhodování.
Rodiče jsou většinou „řádně“ proočkovaní, kdo si na sebe dobrovoně naloží (ne)zodpovědné rozhodnutí (ne)očkovat..
Některá očkování jsou „užitečná a relativně bezpečná, jiná zbytečná
Nacpat do dítěte hexavakcínu se míjí účinkem (lékaře, odborníka přednášejícího na VŠ jmenovat nebudu, lék. komora a spolek Sysifos by ho mohla "upálit na hranici“)"

„Nejsme proti očkování, jsme pro bezpečné očkování“
http://www.ro­zalio.cz/index­.php/o-ockovani/v-mediich/807-vitalia-cz-jak-jsem-mluvila-s-politiky-o-ockovani
„Neočkované děti jsou ve společnosti diskriminujícími parazity“
Proto nesmí chodit do školky atp.
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/neockovane-dite-parazituje-na-ostatnich-rekl-soud/
V nedávné době dokonce rodiče u soudu uspěli.....