vojta003

Můj přítel prodává maturitní otázky, vydělal si přes 12 tisic, jak je to s daněním?

Jak je to s daněním, případně, potřebuje živnost?

Nejlepší odpověď
WalterBishop

  1. Příležitostný příjem se nedaní do 30.000 ročně.
  2. Zde už je ale zase naplnění pojmu OPAKOVANÁ výdělečná činnost.
  3. Raději bych to nikde na internetu neprezentoval, a neřešil, stejně takové drobné nikdo řešit a rozebírat nebude, jedná se o dohodu mezi dvěma lidmi za úplatu.
  4. Co morální stránka, prodávat maturitní otázky, jako vypracované? Nebo okopírované… Lepší by bylo pomoci studentům a poslat zdarma…

Další odpovědi
elkon

Je to trestný čin. Jednou mu to „spočítají i s daní“.

Disraeli

elkon, v čem je to trestný čin? 😂
To pak udej i nakladatelství, která dělají učebnice Maturitní otázky podle oborů. Nebo třeba i přípravu k mauritě… nevím co, ale určitě něco porušují a nechávají si to zaplatit.