Neonka

Můj pes nesnáší pohlazení po hlavě. Mám to respektovat, nebo by si správně vychovaný pes měl dotyk hlavy nechat líbit ?

Myslím tím, že to nedovolí mně. Neznámé lidi upozorňuji předem, aby se ho nedotýkali.

Nejlepší odpověď
anonym

Když je mu to nepříjemné, můžeš zkusit zjistit, proč to nemá rád. Může to být třeba otázka (ne)důvěry. A nebo to prostě nechce.

Další odpovědi
Kepler

Asi to vnímá jako ohrožení a respektoval bych to. Pokud je ještě mladý, zkusil bych trošku výcvik a vzbudit důvěru: známá metoda pamlsku jako odměny.

Ametyst

Správně vychovaný majitel- majitelka má pejska hladit pod bradou, aby zvedal hlavu. Tak mě poučila profesionální cvičitelka psů.

Drap

Nelze jednoznaČNĚ ODPOVĚDĚT BEZ ZNALOSTI VŠECH OKOLNOSTÍ. pOKUD HO MÁŠ OD ŠTĚNĚTE, TAK SE STALA CHYBA NĚKDE VE VÝCHOVĚ. pŘI POHLAZENÍ PO HLAVĚ TO PES CHÁPE JAKO PROJEV DOMINANCE A SNAŽÍ SE SI JI ZACHOVAT. nEHLA0D HO TEDY PO HLAVĚ, ALE NA KRKU, NA PRSÁCH A NA BŘICHU, NEŽ SI VYBUDUJETE LEPŠÍ VZTAH.
Omlouvám se za velká písmena

DoTazatel

Příjde na to – kolik psovi je, pokud má míň jak rok a je to třeba ještě štěně (i odrostenější štěně), tak si může zvykknout – mláďata bývají víc plachá.
Můj pes se jednu dobu taky nerad hladil po hlavě – měl totiž něco s uchem (ale to člověk nepozná ani že ho to bolí – zkrátka se jen vyhábal dotykům na hlavu a kdy ho člověk pohladil tak se přikčil a bylo poznat, že se mu to nelíbí).

Každému se může líbit ěnco jiného (i zvířatům). Na to je třeba brát ohled. Svůj vliv hraje hlavně i to, jak na to byli učeni/navykáni od mala.

Možná se taky bojí, že dostane lepanec po hlavě (prot před rukou uhýbá). ;) :'D

(Pořiď si kočku, ty jsou lepší… to je jen taková má „odborná“ rada). :'D

A třeba ho „špatně“ hladíš – i na způsobu záleží – na pomalém, rychlém hlazení, proti srtsti, drbání, škrábání, drobné masáži,…

Podobně je to s kočkama – některé rády, když je drbáš pod bradou, jiné to nemají rády, jedny se rády nosí na rukou, druhé to nesnáší, stejně tak drbání za uchem, na bříšku, atd (hlavně podle toho jak si v mládí a později navykly).