Petra02

Můj měsíční plat je 13500, náklady na bydlení mám 8647. Mám nárok na nějaký doplatek do životního minima?

Nejlepší odpověď
ivzez

Na doplatek do životního minima ne (po zaplacení nákladů
na bydlení Vám zbyde víc než životní minimum), ale pokud
můžete doložit náklady na bydlení za předcházející kalendářní
čtvrtletí, můžete požádat o příspěvek na bydlení.

Další odpovědi
mosoj

Je to smutné, že to takto je. Ale je „svoboda“ a můžeme cestovat. Při takovéto konfrontaci je to spíše k pláči.

Kura

Ne.
Ani na příspěvek na bydlení, ani pokud bydlíš sama.
Současný „minimální“ příjem je cca 8 litrů.

Mimochodem, v dnešní době s takovým platem bydlet sama je luxus, na který nemáš. Bude to chtít partnera, partnerku nebo spolubydlo.

Kajoch

Chytrý Všeználek by ti poradil.Najdi si lépe placenou práci a vše se v dobré obrátí.
Ale nárok určitě nemáš,takže dej na některé rady již předemnou odpovídajících.

Drap

Určitě ne

Kepler

To závisí na mnoha dalších faktech, třeba i na počtu osob v domácnosti, zda máš v obci trvalý pobyt aj. Můžeš mít nárok na příspěvek na bydlení. Přesnou odpověď ti dá jen sociálka na ÚP v místě trvalého pobytu.

autacek

Jako že by ti s příjmem cca 18tis hrubého doplaceli ostatní (stát) nějaké peníze navíc? Pochybuju že patříš do té správné vyloučené sociální skupiny.

Zkus náklady na domácnost s někým sdílet, přítel, share bydlení, podnájem pokoje, apod.