Dochy

MS Word – Jak na opakovanou poznámku pod čarou?

Kolega spravuje dokument, který se hemží poznámkami pod čarou (text je označen číselným indexem a v dolní části stránky se pak zobrazí odpovídající poznámka) . Nicméně stejná poznámka se vztahuje často k několika různým místům. Je nějak možné udělat referenci aby několik slov v dokumentu odkazovalo na stejnou poznámku? V daném dokumentu může být těch poznámek klidně 30 na stránce, přitom reálně je tam třeba jen 6 unikátních. Považuji to za základní věc, kterou ten word musí umět, ale…

Samozřejmě je takhle ten dokument i nepřehledný, pokud narazím na poznámku 1 podívám se do vysvětlivek, OK… Procházím dokument dál, narazím na poznámku, podívám se co je pod poznámkou 24… ááá to už tu bylo, no jo to samé co poznámka 1. Zkrátka poněkud frustrující.

Věděl by někdo jak na to? Jde to vůbec? Pokud to nejde, víte o nějaké obezličce co by se dala použít? Psát ty poznámky ručně bohužel není řešením. Ten dokument se průběžně mění a text průběžně přetéká ze stránky na stránku.

Odpovědi
Schluker

Takhle rychle z hlavy bych pro stejnou poznamku pouzival stejne cislo. Pri prvnim vyskytu klasicky vlozit poznamku, pri dalsim davat pouze horni index s odpovidajicim cislovanim. Ale urcite existuje i systemove reseni, ktere se mi ovsem ted nevybavuje.

Pepa25

Oficiální podpora navrhuje řešit opakované poznámky pod čarou jako křížové odkazy:

Zdroj: https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/office/odka­zov%C3%A1n%C3%AD-na-pozn%C3%A1mku-pod-%C4%8Darou-nebo-vysv%C4%9Btlivku-v%C3%ADc-ne%C5%BE-jednou-9925ad08-2593-49ac-842b-c0f55b94e137

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Díky za snahu. Takže prozatimní (nejspíš definitivní) výsledek je, že to word neumí.

Pepa: Dík, tohle je krůček vpřed, ale jen tak na 25%.

  1. ten odkaz mně nepřenese na poznámku, ale na první odkaz na poznámku a až ten mně přenese dolů na poznámku.
  2. Odkaz není s tou poznámkou svázán. (resp. jen jednosměrně) Takže když dojde k přestránkování, odkazu je to jedno. Klidně dál odkazuje na poznámku 1, která na dané stránce vůbec neexistuje.

Když nakopíruju větu s poznámkou 1 a 2, dostanu jí s poznámkou 3 a 4 a ty poznámky se zobrazí v zápatí. pokud ta kopie přeleze na druhou stranu, přesunou se i ty poznámky 3 a 4. Když použiju pouze referenci, nebudu mít poznámku 2×, ale pokud přestránkuju nebudu poznámku vidět (protože je zkrátka na jiné straně) ☹

zatím děkuju, počkám jestli někdo nepřijde ještě s něčím lepším, ale osobně pochybuju.

Dochy

Zdá se, že tohle automaticky asi neumí žádný (běžný) editor a zdá se že i TEX by s tím měl potíže.
Tak ještě jednou: dík za snahu.