callmehelf

Poradíte, co dělat, když se moje přítelkyně bojí své mamky?

Moje přítelkyně se bojí její mamky.

Dobrý den, našel jsem si přítelkyni, ale máme jeden problém.
Její mamka je nějaká divná, nebo jiná.. přítelkyně se jí bojí o mě říct, že by byla moc moc zlá.
Musíme náš vztah tajit.
Chtěl jsem s ní jít za její mamkou, ale strašně se bojí.
Co v takové situaci?

Díky moc.

Odpovědi
zjentek

Tohle mně dělala přítelkyně taky, jenomže pro změnu s jejím bývalým manželem! Útíkej od toho, dokud máš čas!

Namítneš, že přítelkyně za nic nemůže, že divná je přeci její mamka. Jenže tyhle myšlenky a úvahy nejdou z přítelčiny mamky, ty jdou z její hlavy… Zdrhej!

A snažit se pomoci jí tím, že jí budeš trpělivě a laskavě vysvětlovat, ať na její vztah s matkou nahlíží jinak? Sci-fi! Zdrhej!

ivzez

Nesmíte věřit všemu, co Vám kdo napovídá.

Matka Vaší dívky s největší pravděpodobností není „nijak divná“.
Mnohem pravděpodobnější se mi jeví, že si dívka není jista svým
vztahem k Vám, nebo že se za Vás z nějakého důvodu stydí.

Dochy

15 a 16 let? Těžko říct. Může to být důsledek běžných neshod v době puberty. Ale osobně si myslím, že by to seznámení mohlo spíše pomoci (ale vařím z vody, situaci těžko soudit podle pár vět)

Mc Merkurion

… napsat hned, kolik je vám let, odpověď by byla jednodušší >>> má strach z reakce a následného zákazu, pojem strach o dítě je chápán jako pruzení … se ti divim, v těchto letech jsem o seznámení s matkou nikdy nějak významně nestál …

ivzez

U podobných otázek nebývá na škodu uvést věk zúčastněných.
Kdyby dívce bylo např. 12 let a tazateli nad 20, byly by matčiny
výhrady více než oprávněné. („Divná“ by nebyla ona, ale…)

callmehelf

Mně je 16, jí je 15. Už jsem paní matku párkrát slyšel, nic dobrého. Když si s přítelkyní volám přes Messenger, tak voláme, když je zrovna přítelkyně venku. Parkrát se stalo, že nás chytla doma a furt se ptala s kým to volá a tyhle věci.

ivzez

Je naprosto v pořádku, že rodiče mají obavy o své děti,
že se zajímají o to, s kým se jejich děti stýkají a s kým komunikují.

Maminčiny otázky jsou v pořádku. (Mám tři dcery, také jsme chtěli vědět, s kým se stýkají, kam chodí, …)

Asi by bylo dobré se zamyslet nad tím, proč dívka
nechce mamince nic říct. Přece musí vědět, že podobným obavám může předejít právě tím, že by maminka věděla, s kým kam jde (že nebude nic „tajit“)…