Džanička

Moje 2,5 letá dcerka hrozně často chodí čurat…

…popíšu vám tu situaci.. Jde na nočník, tam sedí asi 10 vteřin a slyším že čurá proudem, jdu vylít nočník, hned se vrátím, a ona si na něj okamžitě sedne a zase čurá tak 10 vteřin a zase slyším že proudem.. Tak znova vylít, ona je třeba v pokojíčku ale za chvíli přilítne že zase musí a zase čurá 10 vteřin proudem, takhle se to opakuje třeba půl hodiny, a pak jde třeba až za hodinu. Ale za hodinu se to tase opakuje, že čurá na 20×. Takhle je to celý den. Měřila jsem jí i pití a vypile denně asi 4 hrnky které mají 330 ml, je teda pravda, že je schopná ho vypít najednou.. Nevíte jestli je to normální, že takto chodí na nočník, a nebo si myslíte že je to tím pitím, že se nalemcá a pak neví kdy s čuráním přestat.. Myslíte že to mám říct doktorce?? Máte s tím taky někdo zkušenosti?? Díky za rady.

Nejlepší odpověď
kapka

Na tuhle otázku nemohu nereagovat, protože jsem si něco podobného prožila s jedním mým synem. Také chodil neustále čůrat po malých dávkách, jednou jsem mu to počítala a byl během jednoho dne na nočníku 40krát, vážně. Jeho bratr dvojče byl asi tak 10krát, což je během dne normální, ale celkem jsem byla vylívat nočník 50krát za den, měla jsem pocit, že už nedělám skoro nic jiného. /Vylívat jsem pokaždé musela, protože kluci nedali ničemu pokoj a vylili by to určitě za mě, ale na zem./
Řekla jsem to doktorce, pro můj klid poslala syna na nějaké vyšetření močových cest. Žádný fyzický problém u něj tenkrát nenašli, takže závěr od doktorky zněl, že je to pouze psychické, vpodstatě, že se mu to líbí, cvrnkat do nočníku a sledovat, jak já s tím lítám, takovej dobráček prostě. 😁
Nakonec to najednou přestal dělat a byl klid.

Netvrdím, že je to u Vás to samé, doktorce bych se určitě zmínila, ale jen jsem Vás chtěla uklidnit, že to nemusí nic vážného být a doufám také, že není.

Další odpovědi
Hykam

Určitě to řekněte doktorce může jít také o zánět močových cest nebo i cukrovku.

fcoop

Moje neteř měla něco obdobného.A měla to i tak,
že v noci nešla na nočník,protože spala tak tvrdě,že.....
Takže doktorka,různá vyšetření a pod.
V podstatě šlo i o pitný režim.Celodenní.
Svou dávku tekutin dítě dostat musí,to je jasné,ale musí si zvyknout,jak.
A na noc nula.Byla to bitva,ale je to pryč.

Pecudka

Múj syn měl něco podobného,kapali jsme mu na nosní sliznici Adiuretin. Radím okamžitě k lékaři.

žolik

Určitě to říct doktorce,může to bít banální záležitost ale také něco jiného,v dnešní době se dá ledačemu předejít.

Zdroj: žolík