Usoman

Mohu v lese nad panelákem udělat malou rýhu kvůli proudu vody (bouřky)?

Hned za panelákem je na kopci lesní cesta (asfaltová) a za ní už jen les. Z toho lesa přímo na cestu vede zvířecí stezka. Při bouřkách tam po ní teče proud vody a znečištuje silnici nánosy bahna, jehličí, šišek a klacků. Ke vší smůle je na lesní cestě žlab pro odvod vody, ale je 2 metry nad ústím stezky. Stačilo by teda udělat rýhu pár metrů dlouhou, aby ta voda šla do žlabu a pak bezpečně z komunikace.

Je to trestný? Hrozí mi za to něco? Mohu tuto drobnost udělat bez povolení? Však jen vezmu lopatu, udělám pár záběrů a hotovo, rýha co má pár metrů na délku a je 10 cm hluboká přeci nic špatného neudělá.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zřejmě by to nebylo úplně podle zákona, ale když tě přitom nikdo nechytí…

Další odpovědi
Drap

Vůbec bych se toho nebál. Neni to žádný zásadní zásah do majetkových práv a prospěješ tím dobré věci.