Avatar uživatele
Kelt

Mohu ten salám sníst nebo ho mám vyhodit?

Našel jsem zabalený salám Vysočina s datem 18.6.2021. Je zabalený ve folii, takže vypadá dobře. Mohu ho sníst, nebo raději vyhodit? Máte s tím zkušenosti? Děkuji.

Zajímavá 0 před 993 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Spolehl bych se na organoleptickou zkoušku, jako jedině směrodatnou. Je to přece jen trvanlivý salám, navíc vakuově balený, takže nasadit vyspělou metodu kolorimetrickou, pak čuchometrickou a následně metodu šmakózní. Pokud byl dobře uložen, není čeho se bát.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Smack

Vyvařit ve vodě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Počítam že uvedený dátum je termín ukončenia záruky. Dnes je 9.8.2021. To je už dosť dlho po záruke.
Kvalita nájdeného salámu závisí aj od podmienok počas skladovania. Uvedomte s, že boli pomerne vysoké teploty, ak salám nebol uložený na mraze s neporušeným obalom, dnes už môže byť zdraviu škodlivý.
Neviem, akú máte zdravotnú odolnosť, ale na vašom mieste „ja by som neriskovala“ a to mám z ciest po svete „trénovaný“ žalúdok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Našel kde? Jestli v ledničce a pokud jsi ho ještě zaplatil, tak ho sněz. Vyhodit ho můžeš i potom, bude-li to nutné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Já bych ho vyhodil. Datum tam není pro srandu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Našel v ledničce?
Pokud jo, je to trvanlivý salám, měl by být v poho.
Očuchej, prohlédni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

Sníst, a když smrdí tak salám okořeň, nebo strč do hořčice. Zítra napiš jak jsi dopadl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
podger

rozhodně sníst

Avatar uživatele
zjentek

To elkon: Viděls taky datum vakcíny na kovida, co ti píchli? A jak byla skladovaná? Jen tak pro pořádek… Kampak se hrabe nějaký salám!

Avatar uživatele
elkon

zjentek – Nejsem paranoidní, v tomto případě věřím zdravotníkům.

Nový příspěvek