Kelt

Mohu ten salám sníst nebo ho mám vyhodit?

Našel jsem zabalený salám Vysočina s datem 18.6.2021. Je zabalený ve folii, takže vypadá dobře. Mohu ho sníst, nebo raději vyhodit? Máte s tím zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Spolehl bych se na organoleptickou zkoušku, jako jedině směrodatnou. Je to přece jen trvanlivý salám, navíc vakuově balený, takže nasadit vyspělou metodu kolorimetrickou, pak čuchometrickou a následně metodu šmakózní. Pokud byl dobře uložen, není čeho se bát.

Další odpovědi
Smack

Vyvařit ve vodě.

led

Počítam že uvedený dátum je termín ukončenia záruky. Dnes je 9.8.2021. To je už dosť dlho po záruke.
Kvalita nájdeného salámu závisí aj od podmienok počas skladovania. Uvedomte s, že boli pomerne vysoké teploty, ak salám nebol uložený na mraze s neporušeným obalom, dnes už môže byť zdraviu škodlivý.
Neviem, akú máte zdravotnú odolnosť, ale na vašom mieste „ja by som neriskovala“ a to mám z ciest po svete „trénovaný“ žalúdok.

orwell

Našel kde? Jestli v ledničce a pokud jsi ho ještě zaplatil, tak ho sněz. Vyhodit ho můžeš i potom, bude-li to nutné.

elkon

Já bych ho vyhodil. Datum tam není pro srandu.

nyjono

Našel v ledničce?
Pokud jo, je to trvanlivý salám, měl by být v poho.
Očuchej, prohlédni.

agentpv

Sníst, a když smrdí tak salám okořeň, nebo strč do hořčice. Zítra napiš jak jsi dopadl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

podger

rozhodně sníst

zjentek

To elkon: Viděls taky datum vakcíny na kovida, co ti píchli? A jak byla skladovaná? Jen tak pro pořádek… Kampak se hrabe nějaký salám!

elkon

zjentek – Nejsem paranoidní, v tomto případě věřím zdravotníkům.