Jose1f

Mohu si přes internet koupit v Americe speciální sportovní oděv?

Zajímá mne, co musím konkrétně udělat, abych si ho mohl koupit a nechat poslat z obchodního domu v Americe.

Nejlepší odpověď
casey

zjistit, jestli vubec ten konktretni e-shop zasila do CR. Dale musis pocitat s postovnym 25–40 dolaru. A dale zalezi na nasich celnicich. Bez poplatku je dovoz do 22 euro. Od 22–150 euro zaplatis nase dph a pres tuto cenu dph a clo, ktere je vetsinou kolem 10%. Posta si ta to, ze vyridi vse za tebe taky nauctuje 100–200kc.
Pravidla pro dovoz zbozi mimo EU byla zprisnena od 1.4.2011. Prave bych take rad neco dovezl, tak z internetovych for jsou informace, ze prevazne celnici balicky proveruji. Staci jim informace na kolik je balicek pojisten a z toho vychazeji, balicek muzou i otevrit ( vetsinou je tam i faktura, pak to maji jednoduche), ale zpravidla te vyzvou, aby jsi sam dolozil cenu zbozi. Kdyz tak neucinis, balicek otevrou a dle cen v CR sami vymeri dan.
Ale taky muzes mit kliku a celnici si te nevsimnou, i to se stava.

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/232861-zbozi-z-usa-a-dalsich-zemi-mimo-eu-prodrazi-clo-a-dph.html

Další odpovědi
tom004

Určitě.Třeba na portálu eBay,můžeš obchodovat,po celém světě.Nakupovat,i pro­dávat.A,těch portálů,je víc.Stačí,proš­mejdit net.

barnajka

Ne každý obchodník je ochotný posílat soukromým osobám zboží do zahraničí. Prvně si zjisti, jak na tom „tvůj“ prodejce je. Podmínky prodeje na jeho webu určitě najdeš.

Kdyby ti zboží poslat nechtěl, zkus oslovit firmu, na kterou ti dám odkaz. Prímárně se specializuje na nákup přes E-bay, ale klidně ti zboží objednají i odjinud z USA. Prvně si ale ověřují, jak moc důvěryhodný prodejce je. Pokud nabydou dojmu, že by s ním mohly být problémy, do transakce ti nepůjdou. Většinou nedůvěřují prodejcům-fyzickám osobám. Pokud sis ale zboží vybral v regulérním a solidním e-shopu, neměl by být problém.

Osobně mám s touto společností perfektní zkušenost – jsou ochotní, vstřícní, dá se s nimi domluvit. Za transakci si účtují poplatek, ale není to tak vysoká suma. Zase máš bezva to, že sám se nemusíš o nic starat – platba přes paypal, clo,… Vše za tebe vyřídí oni, ty jim můžeš zaplatit klidně i bankovním převodem nebo poštovní poukázkou.
Dáš jim odkaz na zboží, co sis vybral, oni ti zdarma a nezávazně udělají kalkulaci, na kolik přesně tě celý nákup vyjde. Když budeš s částkou souhlasit, uskutečníte objednávku. Když souhlasit nebudeš, můžeš bez problémů a jakýchkoliv sankcí od objednávky ustoupit. Stačí je jen informovat mailem, že objednávku rušíš.

http://www.cz-ebay.cz/kontakt.htm

arygnoc

Proč ne?
Napište jim e-mail, že máte zájem, ať vám dají vědět, kolik vás bude stát poštovné a je to.
Vše je jenom o dohodě.