Odpovedi18

Mohu si požádat o vrácení přeplatku na dani?

Pracoval sem od 25.1 2018 do 30.10 2018, daňové přiznání mám doma, ale nevšiml jsem si ho vinou stěhování (vím, jsem blbej, že jsem si to neudělal hnedka v únoru 2019, kdy se to má podávat, ale zapomněl jsem na něj) je možné získat nějaký přeplatek? Nebo musím pracovat rok / nebo si to mohu převést do roku 2020? Vůbec se v tom nevyznám, tak poprosím o pochopení a užitečné rady, děkuji.

Odpovědi
Kazatel

Požádat si můžeš, za pozdní podání však dostaneš pokutu až 5% vyměřené daně za celé období (bez snížení o slevy na dani), tak že se může klidně stát, že ještě budeš muset naopak něco doplatit. Hezky to má Bureš s Indulonou vymyšlené.

Edison

Požádat můžeš kohokoli o cokoli. Už je to tu napsáno mnohokráte. Pokud se v daních nevyznáš, je s podivem, že si přiznání děláš sám. To chce poradce. Za patřičný obnos, pochopitelně.

nyjono

Požádat můžeš
Ovšem otázkou je, jestli nějajý vůbec je.
Pokud se v tom nevyznáš, jak píšeš, nechápu, co řešíš.
Zeptej se nějakéo účetního nebo daňového poradce.