zjentek

Mohu se při úplňku opalovat?

Neboli- opaluje úplněk?

Tohle už mě delší dobu zajímá a já si to laicky představoval nějak tak, že jak to slunko do toho měsíce pere jak sedlák cepem tak to záření se logicky od toho měsíce odráží tady dolů na nás, protože tady máme při úplňku světlo z měsíce a to je jasný důkaz že to záření ze slunce sem dopadá… Leda že by to UV ze slunce se od měsíčku neodráželo a zůstávalo na něm nějak přibržděné a sem k nám dolů padá jen to IR, nebo nějaké jiné záření, třeba světelné. To je taky variace. Tak jako světelné určitě, bo na Prajzské je za úplňku světla jaxfiň! Ovšem zde to ještě nemám laicky úplně přesně vychytané (jsou to těžké dedukce, celé je to zralé skoro na učivo). Proto se taky ptám. Měsíc nám sem prostě háže prasátka a teď jde o to který ty záření prasátkují a který jsou na odraz imunní. Pro mě je to celé věda i když já jsem takový spíše už pseudo- vědátor. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano můžeš. Je to dokonce zdravější než slunění. Odraz slunce tě nikdy nespálí. Neříká se tomu už opalování, nebo slunění ale jelikož se jedná o odraz od měsíce, tak se tomu říká měsení. Běž se tedy s chutí měsit.

Další odpovědi
marci1

Např. vodní želvy se „sluní“ v záři měsíce. 🙂
https://www.a­bicko.cz/clanek/prec­ti-si-priroda/30453/o­palovani-v-noci-proc-se-vodni-zelvy-sluni-v-zari-mesice.html

I v noci se opalujeme, protože na nás dopadá každou sekundu 10 miliard fotonů.
Opalováním v noci bychom začali být do bronzova až po více než miliardě let. 🙂
https://www.o­sel.cz/8974-opalujeme-se-i-v-noci.html

aliendrone

Jakkoliv i v noci jsme zaplavování UV zářením, tak je ho v porovnání se dnem minimální množství, které v této souvislosti vůbec nestojí za řeč (včetně toho odraženého záření od Měsíce, jsou i jiné zdroje). 🙂

Viditelnému „nočnímu opálení“ brání (vzhledem k intenzitě nočního osvitu) rychlost metabolizace melaninu organismem. Ten ho vyprodukuje z „nočního osvitu“ pramálo. Každopádně i kdybys v noci stál v „měsíčním svitu“ do alelůja, tak je to jako krmit každý den zjentka 30ti řízky velikosti prachového zrnka a čekat na dobu, kdy z nich bude přežraný k prasknutí, chápeš? Prostě dříve pojdeš hladem, no. 😉 😁 😁

Dochy

Pokud jseš upír, můžeš se jít opalovat. Nevím o žádném normánlím člověku jehož pokožka by ztmavla po dlouhodobém vystavení se světlu z Měsíce.