Roman17

Mohu rozpůlit Ibalgin 600 mg a polknout jen půlku prášku?

Ibalgin 600 mg je na mne moc silný. Cítím se po celým prášku hodně unavený. Zaplatil jsem za Ibalgin 600 mg 115 Kč; je mi 66 let.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jistě že je to možné. Rozpůlite prášek a je v něm poloviční množství účinné látky, tedy 300 mg. Pokud to na potlačení bolesti bude stačit, pak je vše v pořádku.

Další odpovědi
elkon

Pokud je určený k půlení tak ano. Ale myslím, že to není možné. Potahované tablety nelze dělit. Příště si kupte slabší.

nyjono

Velký souhlas s elkonem.
Potahované tablety by se půlit neměly.
Potah má svůj význam.
Nechápu, proč máš tak silné tbl. Dokonce mxslím, že tyto jsou snad jen na předpis.
Běžně kupované jsou slabší a normálně dostačující.

aliendrone

Prakticky – ANO, lze. Učinná látka je v tabletě víceméně rovnoměrně rozložena. Na nějakém mg sem tam nesejde (v případě tohoto léku!). A nic na tom nemění fakt, že by se potahované tablety neměly dělit. Potah povětšinou jen usnadňuje polknutí a „maskuje“ nechutnost léčiva. :)

BTW – TAKÉ se domnívám, že bez předpisu lze zakoupit jen 400mg dosáž. ;) :)

Jiří Bohumil

Pokud Ti bude stačit, není problém. Otázkou je, zda bude dostatečně účinný (zřejmě proti bolesti?). Jinak pokud jde o pocit únavy, dosti mne to překvapuje. Já jsem na brufenu (ibalginu) skoro „závislák“. Pokud nevezmu večer dávku min. 800–1200 mg, tak jsem druhý den, vzhledem k velkým svalovým bolestem a bolestem páteře, skoro „neschopný fungování“. A mám asi štěstí, neboť žádné jiné vedlejší negativní příznaky nemám (zatím). A beru jej již mnoho let a někdy, když je nutno, i v ještě větších dávkách. Ale třeba manželka i syn si stěžují, že po něm bývají „přiblblí“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.