Pruzkumnik

Mohu použít kanystr od oleje do dvoutaktních motorů jako kanystr na benzín?

Nebo k tomu potřebuji speciální kanistr?
Chci to jen na malou dácku benzinu na dojetí jako rezervu na fechtla

Původní dotaz
Mohu použít kanistr od oleje do dvoutaktních motorů jako kanistr na benzín?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, provizorně by se to dalo použít. Jen si zkontroluj, jestli šroubovací víčko dobře těsní.

Další odpovědi
cochee

Nevadilo by to (teoretické stopy oleje) ani u rezervy ke 4taktu a k dvoutaktní motorce už vůbec ne. Kromě Keplerovy připomínky však pozor na jednu věc: nádoby na benál mívají speciální úpravu (nevím, jestli je to přímo nějaký přídavek do plastu, ze kterého jsou vyrobeny), který eliminuje vznik jiskry v nádobě, generovaný statickou elektřinou. U oleje tato úprava asi nebude, není potřeba. Tak aby ti jednou ten kanystřík s benzinem uvnitř nebouchl.

dr.luha

Přes tento druh plastu se benzin odpařuje. Lepší je petka, pokud možno plná.

quizzi

Nedoporučuji. Benzín si s použitým plastem zrovna nesedí.

cukrar

(ne)můžete cokoliv, ale osobně používám pro benzin i tyto obaly.
Pro fichta jsem používal (na dojetí) malou petku 05 litru, nežli jsem přišel na to, že je to zbytečné, a raději koupil plnou nádrž.

Kepler

Ano, nádoby z plastu můžou při šplouchání benzínu vyrobit statický náboj a jiskru. Zabraňuje se tomu přídavkem grafitu do plastové směsi – vodivá úprava. Týká se to ale nádob větších než 20 l, alespoň podle staré normy, dnes už to může být jinak.

cochee

Dík za upřesnění, zítra vezmu své 4litrové kanystříky a píchnu do nich sondama multimetru, jestli ukážou nějaký odpor a dám vědět 🙂