Elzinka4

Mohu odmítnout obsloužit dvě problémové zákaznice?

Byla by diskriminace neobsloužit matku s transgender dcerou? Dcera tu naposled udělala scénu, že byly její matce špatně vráceny peníze, které ovšem utratila jinde, navíc neměla ani účet a rozhodně to neřekla slušně.

Nejlepší odpověď
dubraro

Doporučuji (pokusit se) je obsloužit jako kohokoliv jiného. Tím, že byste je odmítala obsloužit, byste jim dala záminku k vyvolání aféry.
Tady nejde o transgender a diskriminaci, ale o lhaní a agresivitu. Pokud zákaznice napadá prodavačku, měla by to řešit ochranka nebo policie.

Další odpovědi
iceT

Říká se Náš zákazník, náš pán. Osobně bych této formuli upravila znění.
Vyvstává několik otázek:
Kdy si zákaznice vzpomněly, že jim bylo špatně vráceno?
Proč neměly účet?
Odešly ze zařízení, aby se posléze vrátily se stížností na špatně vrácené peníze?

Vrácené peníze se vždy přepočítávají u pokladny nebo u stolu, a účet je potřeba předložit.

Pepa25

Ne na základě toho, že jsou vám nesympatické nebo jiného genderu. Z jiných, oprávněných důvodů samozřejmě ANO!

Osobně vidím trochu problém v tom „odmítnout obsloužit“. Správně není odmítnout vůbec dovnitř pustit nebo se s nimi vůbec nebavit, ale jen odmítnout následné diskuse a obviňování. Ideální je mít svědka nebo záznam toho, co se stalo.

P.S. Zrovna včera jsem byl svědkem toho, že z jednoho obchodního domu vyváděla ochranka jednoho problémového zákazníka, zjevně cizince s odlišnou barvou pleti, a venku už čekala policie.

Drap

Obsloužit kde? Na veřejných záchodcích? U benzinky? Nebo někde jinde?

Mc Merkurion

… bohužel, tyto individua si vždycinky najdou způsob jak na sebe upozornit … svět už nebude jako dřív, a za chvilku nehudou ani filmy, co by nám jej připomněly … obsloužit, ale hovořil bych hóóódně hlasitě, ať to slyší i ostatní, pro sychr …

nyjono

Tak nějak nechápu, proč píšeš o transgenderu.
Přece na tomto vůbec nezáleží.
Pokud se dcera ozvala na obranu matky , nepíšeš, proč neměla účtenku.
Nebo ta scéna se odehrála až po nějaké (jak dlouhé?) době?
Pokud to byla jedna situace a ta je již vyřešena a už se neopakovala, není důvod ji neobsluhovat.