JájsemRaibek

Mohu nějak laicky poznat zda v ntb odešla baterie nebo zda odešel nabíjecí modul?

Už nějakou dobu „jedu“ jen na trafo, stav baterie je 0%, napájen ze sítě, nenabíjí se. Po odpojení nabíječky notebook vypne. Toto se stalo ze dne na den, z minuty na minutu. Jinak předtím baterie držela cca 2–3 hodiny.
Odešla baterie nebo nějaká součástka v ntb? Jak to poznat?

Odpovědi
Kepler

Když NTB jede na nabíječku, tak je asi v kélu baterie. I když je mi divné, že se to stalo tak náhle.

aliendrone

No, kuriózní je, že oboje může být v pořádku a haprují ti pouze kontakty mezi baterií a ntb. :) Po tom bych šel jako první.

jáára

Nabíječka.
Profi DELL i HP mají 3 kontakty na konektoru. Povídají si s baterkou. Když si přestanou povídat, nenabíjí, ale počítač jede.

E: Sis musel všimnout, že se baterka nenabíjí. Výdrž 2h a pak nic? To muselo být patrné. nejsem si jistý čím to. pošli mi PM

Dochy

Asi nemáš poblíž někoho s kompatibilním notebookem viď? Tam by se dal udělat test prohozením baterek. Pak jedině servis, nebo takovou „trochu prasárnu“ – objednat si novou baterku z e-shopu a když zjistíš, že to nezachrání, tak vrátit. Je tu i trochu čestnější ale pracnější možnost, že zkrátka na prodejce půjdeš čestně a najdeš takového, který ti tu baterku opravdu půjčí na vyzkoušení (i když třeba za nějaký poplatek).

Osobně bych věřil že je v háji baterka, připadá mi to o dost pravděpodobnější a už jsem to zažil (i když typičtější je že baterku vyměníš potom, co si uvědomíš, že výdrž max 5 minut chodu na baterii není to pravé).. Také jsem s jedním typem baterii měl potíže, že ač dle popisu kompatibilní s notebookem, pak v praxi se vše tvářilo ok, dokud jsem nezačal dělat něco „náročnějšího“… To „něco“ v tomto případě např. znamenalo přehrát video ze streamu či jiná obdobně náročná úloha. Zde se notebook okamžitě natvrdo vypnul. A nebyla to jedna baterie, vyreklamoval jsem ji a druhá se chovala úplně stejně. Poté prodejce souhlasil s odstoupením od KS.