1vlasta1

Mohu film na Blu-Ray disku přehrát na PC v CD-ROMu?

Dobrý den mám možnost kouit film na bluray nebo na dvd, chtěl bych koupit bluray, ale nevím zda to budu moct někde přehrát. Zajímá mě jestli na bluray disky musím mít speciální mechaniku nebo jestli to zvládne pc… v pc už je starší mechanika nic nového…

Nejlepší odpověď
Roman71

Jak už napovídá název „BlueRay“, jedná se o modrý paprsek laseru schopný pracovat s disky s vyšší hustotou záznamu dat. Běžná CD ani DVD optická mechanika to nedokáže, protože pracuje s červeným laserem. Takže, pokud budeš chtít přehrávat BlueRay média, tak jedině s odpovídající optickou mechanikou s modrým laserem.

Další odpovědi
Alesh

Musíš mít blu-ray mechaniku.

Arne1

Výměna mechaniku za blueray, už nejsou tak drahé. Lasery v CD/DVD stejně časem odcházejí, tak prostě inovuj.