Mohu být v nemocnici se svým čtyřletým synem?

Ahoj, potřebuji rychlou radu. Můj syn by měl být příští měsíc hospitalizován.
Mám z toho strach, jak to zvládne. Mám nárok tam být s ním? Díky.

Odpovědi
iva29

Ahoj,
velmi ráda tě uklidním – právo na to být se synkem v nemocnici samozřejmě máš
a věřím, že tě potěším – dětem do šesti let věku hradí pobyt (i jejich doprovodu) zdravotní pojišťovna.
Bere se v potaz to, že přítomnost blízké osoby dětem pomůže překonat strach z neznámého prostředí a bolestivých výkonů. A nemusí to být nutně jenom matka, dítě může doprovázet jakákoli plnoletá osoba, kterou dítě zná a má k ní důvěru (otec, prarodiče, starší sourozenci…). Od doprovodu se očekává, že bude dítěti psychickou oporou a že se aktivně ujme některých ošetřovatelských úkonů (mytí, krmení, vysazování na nočníček… – dítě uklidňuje, když se o něj stará JEHO člověk).
Na oddělení samozřejmě může zůstat rodič i s dítětem starším šesti let (které také nepochybně potřebuje psychickou oporu), ovšem je třeba počítat s tím, že bude-li doprovod dítěte vyžadovat lůžko a stravu, musí si ji uhradit sám.
Přeji tvému synkovi, ať se rychle vykurýruje!

KAKA

Ahojky já tu možnost měla a ty jí máš samozřejmě také. Říká se tomu zdravotní doprovod a ty budeš dohlížet na své dítě na každém kroku, protože jsi za něj zadpovědná ty a né nemocnice. (pokud by upadlo a třeba se odřelo atd). Tak hodně štěstí při uzdravování.