Pajena

Mohou lidé s duševním nebo psychickým stavem dodělat školu ,jestli se nezhroutí , …?

Jde třeba o to že když se zhroutí nebo tak a budu v nemocnici , mám na tu školu , nebo jen psychicky tu školu už člověk dávat nemusí , že je toho na toho člověka dost a teď nemyslím že by to člověk řešil řezáním se , ale třeba například jak jinak

Doplňuji :
Jsem v prvaku na střední škole , nevím jestli už teď není na mě toho moc a někdy mám tendence brečet …

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

…přestože má Rokio papíry na hlavu, souhlasím sním, že člověk školu dá a on je toho právě zdárným výsledkem (o kvalitě školy nebudeme polemizovat, snaha se cení) …
… co se týče tebe, měla bys nejprve navštívit psychiatrii a tví rodiče asi oční (jelikož jestliže si doteď ničeho nevšimli, jsou asi slepí), je potřeba si urovnat vůbec smysl života a lidské chování …
… (řešit něco řezáním mi připomíná středověk, tam se taky pouštělo žilou) …
… tvé otázky a názory zde hovoří pro návštěvu psychiatra jasně, čím dřív, tím líp, nebo bude ještě hůř !!!

Další odpovědi
Rokio

Já mám závažnou duševní poruchu od narození a střední odbornou školu jsem dodělal, a to ne s odřenýma ušima, ale s průměrným prospěchem. Dále jsem vydržel být 1,5 školního roku na středním odborném učilišti, přičemž jsem obor Prodavač zvládal na jedničky a občas jsem měl dvojky.

Takže říkám, že je to možné. Je to otázkou vůle, sebekázně, píle, výdrže a odhodlání. Dále je důležité chtít a skoro všechno pak jde.

Drap

Jestli se nezhroutí tak ji mohou dodělat určitě a v případě že se zhroutí ji mohou dodělat také, jakmile ukončí léčení.

ivzez

Pajeno, tvůj problém spočívá v podvýživě. Dokud si to nepřiznáš
a nezačneš situaci opravdu řešit, nemáš šanci se nikam posunout.

Situací, kdy budeš mít pocit, že je toho na tebe moc, bude
přibývat, protože si tvůj podvyživený organismus nedokáže
s ničím poradit. To povede ke zvyšování stresu, …

Jsou to spojené nádoby → tvůj psychický stav (tendence brečet,
řezání, …) je důsledkem toho, jak se o sebe staráš.

___

Střední školu lze zvládnout i s duševní poruchou nebo
nemocí. Ovšem člověk pro to musí něco udělat. nesmí
sám sobě „házet klacky pod nohy“.

Dochy

Duševní nebo psychický stav má snad každý a většina z nich školu dodělala. Pokud máš duševní či psychické potíže je vhodné se poradit s odborníkem. Můžeš zkusit: pedagogicko psychologická poradna, rodiče, obvodní lékař, psychiatrická ambulance/poradna,…

Jinak prvák podle mně bývá náročnější… kombinuje se změna prostředí, změna kolektivu, změna učebního režimu,…

Hlada

Jaké máš rodinné zázemí? Mám dojem, že tam bude něco v nepořádku.

ivzez

Také mám takový pocit.