huxa

Mohou jít tatínkové na novorozenecké oddělení, případně po porodu v novorozeneckém oddělení své dítě držet/chovat?

Omlouvám se, málo jsem definoval ještě čas-mluvím o desítkách minut až hodinách, většinou dvě hodiny, dokud jsou maminky ještě na porodním sále pod dozorem a dítě je umístěno v tuto dlouhou dobu většinou oddělení na novorozeneckém oddělení.
Zajisté mi nikdo nebude rozporovat, že po narození dítěte je důležitý kontakt a přítomnost rodičů, kdy tato doba by se dala využít pro „seznamování se“ dítěte s otcem a otce s dítětem 🙂

Nejlepší odpověď
Agneta

Tatínkové nejen můžou, ale měli by i být u porodu:D

„Zajisté mi nikdo nebude rozporovat, že po narození dítěte je důležitý kontakt a přítomnost rodičů, kdy tato doba by se dala využít pro "seznamování se“ dítěte s otcem a otce s dítětem"

Ano zajisté…:DD
V tom případě doporučuji domácí porod (který je např. u nás v příbuzenstvu často praktikován).

Další odpovědi
marci1

Mohou. Kdysi to měli tatínkové horší, na pokoje nesměli. Běžně postávali pod okny nemocnice, maminka v okně a vyvolávali : Jaké má oči? Má vlasy? ap. 🙂

annas

Mohou, ale musí si za to zaplatit. Nevím, zda všude, nebo jen někde.