kiki011

Mohli by sjte mi prosím poradit,v čem spočívá realismus díla Jana Nerudy Povídky Malostranské??

Děkuji za odpovědi ,.....;))

Nejlepší odpověď
annas

13 próz, které pravdivě zachycují život na Malé Straně z doby Nerudova mládí. Zdánlivě idyla, ale ve skuečnosti tragické události, vážný i humorný pohled, řešení tragické i smutné, drobní podnikatelé (pan Vorel), chudina, žebráci (Vojtíšek), autogiografické prvky (Svatováclavská mše, Jako to přišlo…). Neruda se často ztotožňuje s některou postavou (Večerní šplechty, Figury, Týden v domě), podivínské postavy (Hastrman, Doktor Kazisvět) atd. Na Malou Stranu nastupuje „kapitalismus“ a naruší stereotyp života v této oblasti.

Neruda vypravuje v ich formě.

Poddobná otázka – viz odkaz – něco jsem doplnila ke své starší odpvoědi.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-cem-je-kniha-malostranske-povidky-od-jana-nerudy

Další odpovědi
IK

ujasni si co znamená slovo realismus a pak teprve čti ty povídky a hledej.

Slovo realismus (z latinského realis = věcný, skutečný, od res = věc) označuje různé směry, názory a postoje, které různým způsobem zdůrazňují „věcnost“, respekt člověka vůči skutečnosti, úsilí o správné poznání věcí samých:…
..v literatuře je realismus umělecký směr 19. století, který se snaží o věcné, střízlivé zobrazení člověka a společnosti, kde osobnost umělce ustupuje do pozadí; …

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­alismus

anonym

Anonyme, sice mohli, ale toto je doména Annas a ta by tu měla být navečer nebo zítra ráno. Tu první otázku jsem Ti nechala smazat kvůli tomu sealismu. Proč zmizela ale ta druhá?
Pokud bys chtěl mít dotaz správně, tak by mělo být napsáno Mohli byste mi..... Nechtěl by sis to opravit? Pokud ano, tak Ti to smažu a napíšeš otázku správně,ano?

mosoj

Dokoce dělba práce ! To ale v kodexu není.
S tím mazáním se mně to také nelíbí.