Avatar uživatele
kiki011

Mohli by sjte mi prosím poradit,v čem spočívá realismus díla Jana Nerudy Povídky Malostranské??

Děkuji za odpovědi ,.....;))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? IK před 4411 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

13 próz, které pravdivě zachycují život na Malé Straně z doby Nerudova mládí. Zdánlivě idyla, ale ve skuečnosti tragické události, vážný i humorný pohled, řešení tragické i smutné, drobní podnikatelé (pan Vorel), chudina, žebráci (Vojtíšek), autogiografické prvky (Svatováclavská mše, Jako to přišlo…). Neruda se často ztotožňuje s některou postavou (Večerní šplechty, Figury, Týden v domě), podivínské postavy (Hastrman, Doktor Kazisvět) atd. Na Malou Stranu nastupuje „kapitalismus“ a naruší stereotyp života v této oblasti.

Neruda vypravuje v ich formě.

Poddobná otázka – viz odkaz – něco jsem doplnila ke své starší odpvoědi.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-cem-je-kniha-malostranske-povidky-od-jana-nerudy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
IK

ujasni si co znamená slovo realismus a pak teprve čti ty povídky a hledej.

Slovo realismus (z latinského realis = věcný, skutečný, od res = věc) označuje různé směry, názory a postoje, které různým způsobem zdůrazňují „věcnost“, respekt člověka vůči skutečnosti, úsilí o správné poznání věcí samých:…
..v literatuře je realismus umělecký směr 19. století, který se snaží o věcné, střízlivé zobrazení člověka a společnosti, kde osobnost umělce ustupuje do pozadí; …

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­alismus

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Anonyme, sice mohli, ale toto je doména Annas a ta by tu měla být navečer nebo zítra ráno. Tu první otázku jsem Ti nechala smazat kvůli tomu sealismu. Proč zmizela ale ta druhá?
Pokud bys chtěl mít dotaz správně, tak by mělo být napsáno Mohli byste mi..... Nechtěl by sis to opravit? Pokud ano, tak Ti to smažu a napíšeš otázku správně,ano?

před 4411 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Dokoce dělba práce ! To ale v kodexu není.
S tím mazáním se mně to také nelíbí.

před 4410 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek