michalds

Mohl bych být u náhodného porodu?

Dívat se na rodičku, jak rodí? (a sténá u toho bolestí)

Mravenec: slovo kochal jsi použil ty. Mě šlo jen o to se na to dívat, protože jsem to nikdy nezažil. Co je na otázce nesrozumitelného?

Nejlepší odpověď
Filip84

Podle ustanovení § 28 odst.3 lit.e) bodu 3 zák.o zdr.služ­bách pacient má při poskytování zdravotních služeb dále právo na přítomnost osoby blízké nebo osoby určené pacientem, a to v souladu s jinými právními předpisy a vnitřním řádem, a nenaruší-li přítomnost těchto osob poskytnutí zdravotních služeb, to neplatí, jde-li o osoby ve výkonu vazby, trestu odnětí svobody nebo zabezpečovací detence; tím není dotčen § 47 odst. 1 písm. b).

Tedy: ano, můžeš, pokud s tím bude rodička souhlasit.

Podrobnosti máš ve zdroji: nemocnice může chtít uhradit maximálně nutné výdaje se zaškolením (musí je vyčíslit, prokázat, a v případě, že s nimi nebudeš souhlasit, můžeš, následně, nemocnici žalovat o vydání bezdůvodného obohacení, nebo je prostě neuhradit a počkat, až je budou vymáhat oni po Tobě, a pak se bránit u soudu), a s ohledem na velikost prostor porodního sálu může být počet současně přítomných osob omezen.

Nic víc.

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2011-372
https://llp.cz/blog/pri­rucka-pro-tehotne-zeny-6/

Další odpovědi
Mravenec

Vůbec nerozumím dotazu. Jakože byste se kochal nad bolestí rodičky, nebo co je myšleno?

Schluker

Jakoze jen tak na cumendu? To urcite ne.

iceT

Snadná rada, zbouchni nějakou ženskou, a až bude rodit, můžeš být u porodu přítomen. Hlavně pak nezapomeň na alimenty.

elkon

To jsi úchyl? Jiná odpověď se ani nenabízí.

nyjono

1.Jak chceš být u náhodného porodu???
Vzhledem k tomu, že je náhodný by to byla hodně velká náhoda, kdyby ses k tomu nachomýtl.
2. zdravotníci, popř. lékař by tě zcela jistě vykázali, takže ne, nemohl. Z důvodu zachování soukromí. A taky by ses tam asi pletl.
3. A proč zmiňuješ sténání bolestí? To je to, co tě láká ke sledování?
4. Přítomen porodu a sledovat budeš moci při porodu tvého dítěte, Pokud bude matka souhlasit.
5. Přijde mi to trochu úchylný. Zagoogli a podívej se na net. Také záběry z pořadu Malé lásky (myslím) jsou občas autentické.

Viktorie II.

Zajdi si do porodny dojnic a prvotelek.

Mravenec

Jak vidíš, nejsem jediný, kdo je z tohoto dotazu v šoku.

michalds

V pohodě … dej si studený hadr na hlavu.