Stařík2

Je bezpečné mít mobil stále na nabíječce a používat jej jen např. na netové rádio? Nebo na cokoliv, ale pouze staticky?

Mobil NOTE 3 mě žere baterku , je dvakrát po pádu.Pokud je na nabíječce může fungovat dál a funguje.

Je bezpečné mít mobil stále na nabíječce a používat jej jen např na netové rádio? Nebo na cokoliv ale pouze staticky. Může se nějak přehřát čí vznítit ? Zatím netopí , baterie udává např 80 procent , ale je vybitá , takže pouze na nabíječce. Je trvalý provoz možný ? Protože jinak je k ničemu nebo do opravy.

Odpovědi
Petr1491

Telefon v dobrém stavu si v případě permanentního připojení k el. síti bere energii pouze se síti, čili automaticky se „odpojí“ od své baterie. Takto fungují i notebooky a jiná zařízení.
Pokud vám přístroj několikrát upadl, doporučuji sledovat jeho stabilitu. Pokud se nebude pár dní nic dít, nebude se nějak přehřívat, tak máte vyhráno.
Dobře sepsané obecné rady jsou napsány např. zde: https://www.tes­tado.cz/baterie-mobilnich-telefonu/

Kryšpín

Je to bezpečné pro pyrotechnika