kato

Minulý rok jsem řidil auto bez řidičského opavnění

Minulí rok v Listopadě jsem řidil auto bez řidičkého opravněni a chytla mě policie.
Bil sem odsouzen a chci si dělat řidičak.
Tak bych chtěl vědět jestli se amnestie tyka
aj mě.A jestli si mužu ten řidičak udělat

Doplňuji:
Trest řizení jsem minulí rok dostal.Ale policjti co mě chitly tak my řikali že jestli bude amnestye tak se my to zruši z trestného činu na přestupek

Odpovědi
fox

můžeš ale neměl bys,protože si před rokem porušil zákon amohl si někoho přeject.Dal bych ti doživotní zákaz.tukane.

standa

  1. pokud si byl chycen poprvé (a nikdy předtím si řidičák neměl), tak se na tento dnes již bývalý trestný čin (§ 180d) ´amnestie´ vztahuje a trest bude zrušen, ALE dostaneš jiný trest podle přestupkového zákona finanční pokutu (která je docela extrémní, a to 25–50 tis.Kč) + nejspíš dostaneš i trest zákazu řízení
  2. autoškolu si budeš moci udělat jen tehdy, pokud si nedostal ten ´zákaz řízení´, v opačném případě musíš počkat až ´zákaz´ skončí.
  3. ještě bych poradil, pokud si ten zákaz řízení dostal, tak lze po půlce zažádat o prominutí zbytku trestu.