Rokio

Jaký trest bych dostal za tento čin?

Chytil bych učitele za límec a chtěl bych ho uhodit, ale těsně před úderem bych od trestného činu upustil.

Jak bych byl potrestán za tohle? Podle zákona, pokud někdo od přestupku nebo přečinu či zločinu dobrovolně upustí (těsně před dokonáním ho nespáchá nebo udělá kroky, které zabrání k jeho dokonání), tak se protiprávní jednání stává beztrestné.

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to tak úplně pravda. Jenom to, že někoho chytíš za límec a chceš ho uhodit, íi když neuhodíš, lze považovat za omezení osobní svobody a o vyhrožování. Jaký by bylů trest by musel posoudit soud

Další odpovědi
anonym

a ten límec by byl jeho? pak by Ti s právníkem typu Sokol ukázali kolotoč 😁
a nepomohla by Ti ani maminčina sukně.

Kryšpín

Pokud bude učitel trénován, tak může být zlomená pacička, případně kvalitně uzemněn

yuko

To je zase otazka. Pokud to tak je, tak jeden trest by byl jisty – vyhozeni ze skoly.
Taky jsem mela sve oblibene a mene oblibene profesory, ale v zivote me nenapadlo, ze bych nektereho z tech mene oblibenych chtela chytit za limec.
Ale pokud nekdo nekomu ublizuje, at fyzicky nebo psychicky, tam mu preji dvojity uder. Nemusi to byt zrovna uder fyzicky.

kablik

já bych doporučil napřed nakopat do pr.ele a následně vyhodit ze školy…