zjentek

Metaná je koulovaná?

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
annas

Metají se kotouče, takže nejde o koule. Nevím, zda myslíte něco jiného.

"Dříve lední metaná, dnes metaná, je podobným a pouze příbuzným sportem curlingu. Termín metat; je odvozen od slova házet, nikoliv zametat.

Na rozdíl od dnes už známějšího curlingu se hraje jiným nářadím a nehraje se na pevný kruhový terč, ale na terč pohyblivý. Tímto terčem hry je gumový kroužek o průměru 12 cm a cílové pole není kruhové, ale obdélníkové o rozměru 3 × 6 metrů a jeho přední strana je vzdálena 21,5 m od odhodového místa, které je na ledě určeno položením kovové opěrné stupačky nebo na asfaltu je na určeném místě nakreslen bod odhodu."

http://metana­.sweb.cz/meta­na.htm

Další odpovědi
Edison

Nikoli… Metaná je obdoba curlingu.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Metan%C3%A1

Edison

Jinak něco mezi petangem a curlingem je bowls. Ten se hraje na podobné hrací ploše, ovžem nikoli na ledu, ne kameny, ale speciálními koulemi a ne na střed, ale na jacka, obdobu košonku u petangu.