Avatar uživatele
schrack

Měřák do zásuvky měří odběr i bez zapojeného přístroje

Zdravím,

mám už pár let tento měřák do zásuvky – alza.cz/… a až nyní jsem si všiml, že měří spotřebu ve wattech, i když do něj není žádný přístroj zapojen. A to v každé zásuvce doma. Maximum naměřeného je 0,9 W. Chtěl bych se zeptat, jestli je to běžné nebo je přístroj porouchaný? Děkuji
Zdroj: https://www.po­radte.cz/elek­tronika/35258-merak-do-zasuvky-meri-i-bez-zapojeneho-pristroje.html

Zajímavá 0 před 249 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Téměř jistě chyba toho měřáku. Pokud ještě lze, doporučuju reklamovat.

Nechápu proč sem dáváš odkaz na jinou diskusi. Za to bys sem mohl dát odkaz na konkrétní typ měřáku, to by mohlo trochu napovědět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Je možné, že měřák do zásuvky má malou vlastní spotřebu, kterou potřebuje ke svému provozu (napájení displeje a dalších komponent). Ta by ale měla být opravdu minimální. Pokud se jedná o 0,9 W, tak to je poměrně vysoké číslo pro samotný provoz měřáku. Doporučil bych zkontrolovat tento problém s výrobcem nebo prodejcem. Můžete také zkusit měřák restartovat nebo použít na jinou zásuvku, pokud jste to ještě neudělali. Pokud se situace nezmění, může být měřák porouchaný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Aj samotný merák má určitú spotrebu aj pri práci na prázdno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

LED: Ano, měřák má svou spotřebu, ale měřák nemá měřit své vlastnosti, ale vlastnosti měřeného objektu. S podobnými měřáky (možná i tímto typem, z hlavy nevím) mám zkušenost a opravdu bez připojeného spotřebiče ukazují správně 0 a dokáží rozumně zobrazovat i ty desetiny. Jestli přesně to nevím 😉 nemám po ruce nic, čím by se to dalo efektivně ověřit, ale věrohodně to vypadá.

Avatar uživatele
schrack

Omlouvám se, odkaz na měřák je zde – https://www.al­za.cz/hobby/so­light-dt26-d5481011.htm?kam­pan=adwho_hob­by-a-zahrada_pla_a­ll_hobby-a-zahrada-css_detektory_c_1003770­___409276960008_~8934152­2922~. Problém je, že mi taky hlásí napětí 260 V.

Avatar uživatele
led

Táto „hračka“ vo vašom odkaze, je presne to, o čom píšem vo svojej odpovedi. Skresľuje údaje

Avatar uživatele
aliendrone

Tak to je téměř sichr, že měřík je na 3,14ču. 😉 🙂

Nový příspěvek