Duhn

Máte zkušenosti s IQ testem od Mensy? Jaký je rozdíl mezi reálnou a online verzí testu?

Zdravím,
vím a je mi jasné, že nelze jednoznačně odpovědět, ale ještě než do luftu vyhodím pár stovek, tak bych se rád zeptal.
Dělali jste si online test od Mensy za 99Kč a následně i ten „reálný“? Jaký jste měli ve výsledku rozdíl?
Dnes jsem si zkoušel ten online, jenž mi přišel celkem primitivní, vyšlo mi číslo 139 a celkem by mě zajímalo, jak u ostatních dopadnul reálný test versus online… jsem člověk, který rád ví, co má čekat, tak zdali v reálném testu vychází číslo nižší, stejné, či vyšší :D

Předem díky za odpovědi,
přeji hezký den :)

Nejlepší odpověď
seraphico

Je v tom veliký rozdíl. U online testu od Mensy máš 6 možností, v reálném 8. Online test je opravdu lehčí. Pravděpodobně proto, aby tě to nalákalo zaplatit si výsledky. Když jsem si dělal jejich online test, měl jsem tuším 146 bodů, a to jsem si jej dělal někdy v noci. V reálném IQ testu od Mensy mám 132, čili rozdíl mezi nimi je opravdu veliký. V reálném testu byly poslední otázky naprosto mimo moje chápání, u online testu jsem takový pocit neměl. Pokud tedy chceš znát své skutečné IQ, tak ti nezbývá nic jiného, než udělat testy přímo na místě. Online test, byť od Mensy, nelze brát vážně.

Další odpovědi
elkon

Před lety jsem si udělal test, nevím už podrobnosti, vyplnění mě trvalo tuším více než půl hodiny, možná až tři čtvrtě a po zaplacení určité sumy jsem pak obdržel certifikát, kde mě příjemně překvapilo číslo, které bylo ještě o něco větší než uvádíš. Takže spokojenost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.