FlAsh_7

Mění se DNA rostlin a zvířat vlivem zemědělství?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud dochází ke genetické modifikaci.

"Geneticky modifikovaný organismus (GMO) je zvíře, rostlina nebo mikrob, jehož DNA byla změněna pomocí technik genetického inženýrství.

Po tisíce let lidé používali šlechtitelské metody k úpravě organismů. Kukuřice, dobytek a dokonce i psi byli selektivně chováni po generace, aby měli určité požadované vlastnosti

Geneticky modifikovaná zvířata se používají hlavně pro výzkumné účely, zatímco geneticky modifikované rostliny jsou běžné v dnešním zásobování potravinami."

Více v odkazu

https://www.na­tionalgeograp­hic.org/encyclo­pedia/genetica­lly-modified-organisms/

Další odpovědi
dubraro

Pokud budeme považovat šlechtitelství za součást zemědělství, tak ano. Ke změnám DNA nemusí docházet jen genetickým inženýrstvím, ale i klasickými postupy jako křížení a selekce.