anickakocick

Měli nacisti nějakou rozumnou myšlenku anebo všechno co dělaly bylo zlé?

Jsem si tak přemýšlela zda nacisti byly opravdu jen zlý. Bylo na nich něco dobrého? Nebo je takhle vykreslují jen učebnice? Hitler dal přece lidem práci, tak aspoň to, ne?

Nejlepší odpověď
Filip84

Takhle svět nefunguje, jo?

Platí různé zásady, třeba tři zásady úřednické víry: I. Konat rychle trvá déle, II. konat levně se prodraží a III. konat v tajnosti je demokratičtější. Nebo, to jsem tady dneska vysvětloval, jediná bankéřská zásada, která platí v celém business: Kdo je neschopný, má být poctivý, kdo je křivák, má být chytrý.

Představa, že tady vystoupí nějaký uřvaný „Führer“ a něco změní, je naivní. NSDAP tak trošku připomínala nějakou buňku Dělnické strany, někde v rozvojové části našich zemí Sudety, kde se scházeli „zapadlí vlastenci“, zamindrákovaní gayové (Ernst Röhm, možná i sám Führer), morfinisti (Hermann Wilhelm Göring), maniakální hysterici (Heinrich Himmler), a vůbec, prostě různá vybraná společnost. Ano, měli různá veřejná vystoupení (jako je měla DS, nebo Nacionalist Social Movement v U. S.), a tak si, hošíčci, oblékli pěkné šatečky, sešli se na Platzu, Führer si stoupnul na bednu, vyřvával tam ty svoje hysterická „moudra“, pak se sešli v pivnici, ožrali se a svět plynul dál svým nerušeným tempem. A kdyby si jich nikdo „nevšiml“, tak by o nich dneska vědělo pouze pár lidí.

Jenže byla jiná doba. Bylo těsně po WWI, Německou říš sužovaly boje mezi socany a Freikorpsem, a ve Vlachách jurista Benito Musolini začínal budovat fašistický stát, a v Rusku budovali „ráj na zemi“ bolševici. Musíš pochopit, že tehdejší lidé neměli k disposici encyklopedická fakta, která máme k disposici my dnes (a přesto o tom většina lidí ví absolutní prd, že), takže ty nahoře sužovaly docela odůvodněné obavy. A tak se spoustě „strejčků“ svérázný, ale svým způsobem charismatický, Führer hodil, chtěli tím porazit dvě mouchy jednou ranou: zajistit si levnou pracovní sílu a zničit bolševismus.

Takže, na stranické účty NSDAP plynuly peníze od Texaca, od IG Farben, a dalších a dalších. Když jsou peníze, jde prakticky všecko: Führer rozvinul svůj řečnický dar, Freikorps se zesílil a zinstituciona­lisoval ve Sturmabteilung (SA), no a vyvolával zmatek – s Israelity, s bolševiky, se socialisty etc. etc. A výsledek se dostavil v roce 1933.

Z pohledu těch, co „nový systém“ zafinancovali, začal být problém v tom, že Führer „nechtěl poslouchat“. No, tak své „děcko“ museli zničit. Neboj, vysokým stranickým špičkám se dostalo patřičného uplatnění, zejména v U. S., jo, norimberské processy byly pouze divadlo pro masy.

Zabývat se nějakými „myšlenkami“ jakýchkoli podobných „myslitelů“ nemá žádný rozumný smysl. Ukázaná platí: kdyby všech těch proroků, spasitelů, ideologů a jiných demagogů nebylo, Ješuu ben Josefa nevyjímaje, lidstvu by bylo lépe. Za všemi „spasitelnými“ myšlenkami stojí vraždy, znásilňování lidí na duchu i na těle a potoky krve. Svět se nemění „myšlenkou“: chceš změnit svět? Změň sebe! Nic víc, totiž, udělat nemůžeš.

Další odpovědi
Dvorní šašek

Každá ideologie, dojde-li ke svému radikálnímu zlomu, přináší katastrofu. Myšlenky národního socialismu nejsou jen „majetkem“ národních socialistů, ale pohybují se napříč ideovým spektrem. Nacisté myšlenky nebezpečně rozvedli rasovou segregací a pangermanismem ve víře „vyvolené“ společenské vrstvy na základě biologických faktorů. Nacistické špičky byly často posedlí okultismem a spiritualismem, byli omámeni nejen mocí ale i návykovými látkami. Člověk není stavěný disponovat takovou mocí. Že NSDAP vyzvedla německou společnost z krize je částečně pravda, ale zanedlouho přinesla Německu zkázu. Nacistický režim, stejně jako komunistický, je zločinný a zavrženíhodný.

Rokio

Pokud se nepletu, tak mísení lidí nacistickým stylem mělo kladné účinky na potomky. Rodily se převážně zdravé děti, které později byli velmi talentované.

Dále lidi, které považovali nacisté za podřadné, těžce pracovali a vytvářeli tak hodnoty, které mohla tehdejší společnost zužitkovat.

Kromě toho došlo k úbytku počtu lidí jedné etnické menšiny, která dnes většinou žije ze sociálních dávek, nepracuje a dělá nepořádek.

Kryšpín

Jak se to vezme a v čem je začátek.
Versalleská smlouva. Německá armáda může mít max. 100 tisíc mužů, zrušena branná povinnost, vojenské školy, nesmí vlastnit tanky, letadla ani ponorky, ovšem od nástupu Hitlera se začalo v Německu zbrojit za přihlížení výrobců Versalleské smlouvy Anglie, Francie i Ruska.
USA uzavřela v květnu 1920 mír s Německem.
Tak buď někdo selhal anebo jsou smlouvy cár papíru.

rrihamirek1

Neodvazuji se zpochybnovat nacisticke hruzy. Staci pozrit nasledujici filmy a budes nejen neco zajimaveho vedet o te dobe, ale taky muzes zarit na hodine dejepisu a pred spoluzaky:

Vlak detstvi a nadeje (serial o dospivani mlade divky za 2WW)
Vyssi princip (emotivni)
Pianista
Nabarvene ptace – (velmi emotivni)
Lidice
Chlapec v pruhovanem pyzamu (velmi emotivni)
V labyrintu mlceni (o tom jak se po valce vlastne o valce mlcelo a jeden investigativni vysetroval se rozhodne najit a potrestat vysoke viniky a valecne zlocince, velmi zajimavy film)

VaclavZeman

Urcite. Nic neni cernobile. Ale tim nechci Adolfa Hitlera a dalsi nacisticke pohlavare ci dokonce samotny rezim ospravedlnovat. A dokonce, dle meho spravne, je to trestne. Neni se ale cemu divit, kdyz Adolf Hitler stale v Argentine zije, ale uz ani Mosad nema zajem ho dostat, protoze by potvrdil svou dosavadni neschopnost.

paul1

Hitler dal lidem práci, to je pravda. Ale mnohým dal práci v „pracovních táborech“ – koncentrácích. Dnes dávali na Prima Zoom krátký film s názvem Adolfův ostrov. Viděl jsem jen část. Jedná se o ostrov anglický, kde začali nacisté budovat nějaký obranný val. Nikdo neví, kolik lidí tam při práci zemřelo, nacisté zahladili stopy. Takových táborů bylo více jak 40 000. První tábory měli Rusi, také jich bylo spoustu. Kolik lidí zemřelo při práci v pracovních táborech a v plynových pecích, to se asi spolehlivě nedá spočítat. Doufám, že se historie nebude opakovat, náznaky ale už jsou.

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy

Zdroj: Jerome Burchael

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy

Filip84

paul1: Nacionálně socialistický régime nedal lidem práci.

Nacisté zrušili a zakázali všecky odbory a odbory nahradila DAF – Deutsche Arbeitsfront.

Pokud někdo pracoval, nacionálně socialistický stát pohlížel na pracovní kolektiv jako na jakousi rodinu sui iuris, takže, aby někdo mohl dát výpověď z práce, musel s tím zaměstnavatel souhlasit. A zaměstnavatel s tím „musel“ souhlasit, když, třeba, šel dělat zaměstnanec Lagerkommandanta, nebo šel pracovat jinde, kde ho stát více potřeboval. Jinak, zvláště pokud se to prostě státu hodilo, musel v té práci zůstat.

Kdo práci neměl, protože byl třeba těžce zaměstnatelný, o toho se "postarala DAP, to je pravda. Ale často to byla práce pro práci, nebo práce sice užitečná, ale pro toho člověka fysicky nevhodná, nebo něco podobného.

Pokud by se jenom zdálo, že se jedinec práci vyhýbá (on se jí třeba nevyhýbal, pouze mě někdo takový názor), tak mohl, takový jedinec, velmi rychle skončit v „péči Himmlerových lázní“. Jistě: není člověk – není problém. Nacisti všecky, kteří pracovat nemohli třeba proto, protože byli nemocní na hlavu, zavřeli do Lageru, z kterého se většina z takových už nedostala. Jako ano, taky řešení, po bolševicku, že jo, soudruh Stalin to dělal taky tak. Akorát bych tomu neříkal „dát lidem práci“. Je to řešení stalinskou methodou „není člověk – není problém“.

Vedlejším důsledkem toho bylo, že vzrostla reálná pracovní doba, ale recipročně s ní nevzrostly mzdy, takže zaměstnanci na tom byli hůř, než předtím.

Filip84

Kryšpín: Jenomže ono v těch smlouvách o odzbrojení bylo i to, že svůj zbrojní arsenál sníží i ministeriuim války Spojeného Království, Francouzi, nebo třeba my – Republika Československá. Říš německá svědomitě podmínky odzbrojení plnila, jsou třeba protokoly o zničení tisíců polních telefonů. Nikdo jiný, než Říš německá podmínky odzbrojení neplnil!

De iure začal WWII Slovenský štát tím, že překročil hranice s Polskem. Historie není černobílá, a už vůbec není taková, jak se to někde učí. Všecko je úplně jinak.

rrihamirek1

Rokio, ale jakym zpusobem k tomu ubytku at uz kohokoliv doslo? ;-//
A ti co otrocili pro vzkvetani rezimu vyvrazdovani, to take neni uplne vyhodou… ☹