Avatar uživatele
Mirdas

Měli jste v dětství pohádku, které jste se báli ?

Doplňuji:

Již si nepamatuji proč, ovšem velice nepříjemná pohádka pro mne byla O Smolíčkovi.
Také jsem se bál jedné o divoženkávh, ale jak se jmenovala ? Je to přecejenom spousta let.
Vzahraničí existují opravdu strašidelné pohádky. Mají za úkol děti vystrašit, nebo poučit ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Pájo, Klára K., marci1, da ny, Nazdar Bazar, Lurius, Pralinka4, Kulpix před 3489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Pohádek jsem se nebála,ale jedna by tu byla,zrovna včera jsem na ni koukala,příběh má pohádkový,ale to provedení je na pohádku dost hororové.Jedná se o Pohádku Panna a netvor od Juraje Herze.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Ne že bych se přímo té pohádky bál, ale byl to pro mě takový pohádkový thriller ;)
Byla to Sněhová královna Hanse Christiana Andersena na ramofonové desce.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sn%C4%9Bh­ov%C3%A1_kr%C3%A1lov­na

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Přidám se k iceT, ale i např. Bajaja mne nutil zalézt hluboko pod peřinu…
😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

V dětství jsem měl starou snad ještě předválečnou knihu pohádek,která byla krásně ilustrovaná.V táto knize byla pohádka o zlé čarodějnici která lákala pocestné do bažin kde se utopili.Té pohádky jsem se moc bál.
Také jsem se bál,když mi babička říkala že pokud nesním všechno jídlo,tak mně odnese polednice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

V dětství tak ani ne, ale dodnes mám strach a obavy, když vidím sociální pohádku J. Wolkera „O milionáři, který ukradl slunce“. Už ta hudba je „drsná“ a život bez Slunce ? ☹
🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Klasické pohádky jsou v pohodě, ale jako děti jsme trávily prázdniny u prarodičů. Bylo nás více a nejstarší sestřenice nám před spaním spatra vyprávěla strašidelné příběhy, které tehdy předběhly dobu, protože to byly přímo dětské horory. My mladší jsme se komplet bály vystrčit jen nos z peřiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beruskaa

Jsem takové starší dítě (13) ale věřte nebo ne, když jsem vyděla Kruh tak jsem si musela půjčit od brášky (6) lampičku a nechat otevřené dveře. Bála jsem se toho jako čert kříže. Když jsem vyděla jak „Samara“ vypadá nyní tak jsem byla v pohodě :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Také se přidám k iceT, tahle pohádka mi v dětství vykouzlila nejednu noční můru, také mě děsili plastelínové animace…
Doplňuji:
Přesně si vybavuji ze školky upoutávku na film Ruka od Jiřího Trnky, která byla na VHS kazetě před Bolkem a Lolkem :D

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=cS4Th36zN_g

Upravil/a: Lurius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Ano měl a mám do teď…Je to Bůh a náboženství obecně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

jj, byla kdysi hodně stará japonská pohádka Jamamba (resp. československá na motivy japonských pohádek) – o čarodějnici, která vypadala fakt příšerně ;{))>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

proč v dětství, já se bojím pohádek furt! A lidi mi je povídaj čím dál více, to v dětství mě tak nehoupali ..jinak hned po třiceti př. mjr. Zemana- díl studna, je největší psycho Kytice ..ale tam si nejsem jistej, zda je to úplně pohádka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
melanie

Já jsem se nebála ani tak pohádek, ale filmu Malí krotitelé duchů. Z toho jsem byla vystrašená tak moc, že jsem se nemohla ani otočit zády k prostoru. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bullner

Já jsem se vždy HROZNĚ bál pohádek od Hanse Christiana Andersena …
On psal tak nějak strašidelně …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rmajlka007

Já osobně nikdy neměla ráda filmovou pohádku O statečném kováři 🙂 A dodnes se mi nějak nelíbí, nedokážu říct proč..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
22aa

Já se nejvíc bojím pohádky croodsovi a toho plyšového lenochoda protože kouše.

Nový příspěvek