Löwe

Měli jste již tu čest s nejrychlejším hudebním žánrem na světě?

Pokud ano, jaký na něj sdílíte názor?

Ukázka:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=sj6bGa4dZCY
Varování:
Doporučuji si stáhnout zvuk.

Popis:
Speedcore je hudební styl, jedna z nejagresivnějších forem hardcoru. V současnosti bývá Speedcore často spojován se styly Splittercore nebo Extratone (či Extratöne). Tyto styly nebyly nikdy oficiálně uznány jako sub-žánry, spíše se jedná o jakousi definici BPM, která se pohybuje na hranici 800 (Splittercore) a 1000+ BPM (Extratone). – zdroj: Wikipedie

Osobní názor:
Jsem na tom hodně špatně pokud se mi to líbí? :D

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Bejt ty můj spolubydlící a pouštěl si to nahlas, tak tě asi zabiju.
Ale pod pojmem hardcore si teda představuju něco úplně jinýho.

Další odpovědi
Seznam.cz

Podmnožina množství not v 1/4 je poněkud víc, než by šlo napsat do not. Za tím je buď oscilátor, nebo jednoduchý synthesizer. Obojí ničemu nevadí. Je zavádějící uvádět BPM 800, když jde o cca 12O. To, že namísto basů dali pomalejší vlnovou délku, je věc tvůrce. Nejde o 8OO ani 1000 BPM, který by hudební mozek nepobral. Podívej se na YT kanál FuckingSynthesizer, jak pouští zvuky z krabičky na ulici. Jde o zkreslené tony, třeba o kmitočtu 1000 Hz, ale není důvod k zařazení do hudebního žánru. Když si zapálím cigaretu obráceně, nezahrnuje se to do kulturního dědictví ČR.
Každý hudebník, ať používá kdejaký nástroj který nemusí být akustický, mohou to být i editory v PC nebo gramodesky nebo jiné zvukové generátory, vytváří pro sebe a své posluchače své obecenství. Nejde říct, tohle je špatné. Tak se nikdy hudebník nezachová. Z mého pohledu jde o zvukovou zajímavost.
Já zase někdy nezachovávám žádnou rychlost v BPM. Tedy v některé track. To by mělo spadat pod styl ambient, nebo spíš relaxační hudba. Jenže do této hud. kategorie patří i rytmické skladby, takže je obtížné zaškatulkovat přesný styl. No, to je jedno. Na kterékoliv hudbě nemůže být nic špatného, kor když se tam nezpívá. Jde přece o zvuky, ne o propagandu. Jestli se tvůrce označuje jako nejagresivnější, pak buď lže, nebo pak by byla pravda v tom, že hudba třeba léčí, zbavuje strachu, jiná burcuje k útoku apod., to nevím. O tom rozhoduje posluchač.
Přínos internetu je v tom, že už konečně nemusím(e) poslouchat věčné tu kytárusemkoupil­kůlitobě atd. Chci poslouchat něco, co mě přitahuje. Syntetizéry. Nemusí to tedy být hard-core-rock. Pokud se ti líbí nevšední hudba, jsi na tom líp, než ostatní. Těm stačí píseň Dámtirůžidámtidám atd.
Opakem této rychlé hudby by měl být pomalý: Dark Ambient https://www.y­outube.com/wat­ch?v=OLm3Aeuc_BI

Zdroj: https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=fuckingsyn­thesizer

Dochy

Co je na tom rychlýho? Kdyby se trochu změnilo nastavení nástrojů aby nezněly tak šíleně, tak by se z toho vyloupla poměrně pomalá možná i melodie.
No, tenhle styl mně minul a budu rád když to tak zůstane. Nějak mi stačila ta cca minuta

JájsemRaibek

Ke kolotočům, takový ty adrenalinový atrakce se to hodí :)

xxx3

špatně? Asi ne. Máš se čím chlubit před holkama, či klukama.

briketka10

A co takový Noise:
Terrorcore – Noisekick – Low Budget Terror

https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=youtube.com%2Fwat­ch%3Fv%3DSoXkpX71J68

mzm

Co je na něm nejrychlejšího? Bicí na začátku jsou poměrně pomalé. Zkus speed metal, to je teprve rychlost.

kelley

Ze skupiny Sepultura kdysi vyhodili bubeníka, že je pro jejich účely moc pomalý. Za pár měsíců ho ale vzali zpátky, protože na planetě Zemi nikoho rychlejšího nenašli… Oficiálně je ale nejrychlejší bubeník Chad Smith z RHCP. Ale nevím co je na tom všem pravdy – třeba tohle mi připadá (i oproti tomu tvému ploužáku) o dost rychlejší: https://youtu­.be/P_6a8tkjeKM …

mzm

Úplně nejvíc mi to připomíná: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=OvChkOHgDIo (0–2min) 🙂

mzm

Myslel jsem že ty BPM jsou na základě nějaké nosné linky. V ukázce jsou tak 1/16? (bicí). Kdybych slyšel něco takového, bez toho, aby někdo tvrdil, že to je jakési …core, myslel bych si, že je problém v přenosu dat do zvukové karty („zaseklé DMA“). :)

Ale jo, dokážu si představit, že se to někomu líbí.

Jestli chcete nářez, co fakt zahraje člověk, ne nějaký šum z PC, pusťte si nějaký speed metal. 🙂 Co někteří bubeníci dokáží vykouzlit na kopáky, to je až neuvěřitelné…

Löwe

Briketko: V tomhle je na mě až moc rámusu, poslouchám jakékoliv BPM (teda, 4000 jsou moje hranice) takže terrorcore mi nevadí, nicméně vítám něco méně hlučného v pozadí.

Gabba Front Berlin?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LR9Ws61mwRI