Lukas27

Měli by být lidé vegetariáni? Prý máme ploché zuby jako krávy a ne tesáky na maso, je to pravda?

Nejlepší odpověď
Edison

Není to pravda. Máme řezáky a stoličky. Trávicí soustavu máme taky přizpůsobenou na rozlišnou stravu. Ono to chce si připomenout učivo tak nějak od první třídy z prvouky.

Další odpovědi
Tw!st

Vegetariánství a veganství je trendem posledních pár desítek let. Nyní je možné se takto stravovat, protože je lepší dostupnost širšího výběru potravin. V dnešní době je lehké si koupit veganský proteinový nápoj ze sójových bobů. 100 let zpět by člověk po pár letech zemřel na nedostatek bílkovin. Nebo minimálně by byl závažně nemocný.

da ny

Pokud by někdo, něco chtělo, abychom (lidé) byli býložravci (vegani a spol.), tak
bychom k tomu byli uzpůsobeni. Měli bychom 4 (případně 3, 2), žaludky jako kráva.
Naši prapředci se živili žvýkáním masa!
Proti vegetariánství (bez masa) nemám žádné výhrady. Ať si každý dělá, co mu
vyhovuje a prospívá. Pokud tělu nic nechybí (min erály, vitamíny, energie),
měl by člověk prospíbat a být zdravvý.

Ametyst

V dnešní době nepotřebujeme tesáky, protože si maso uvaříme, upečeme, ugrilujeme…

Kelt

Ano a kromě chrupu máme i žaludek na trávení rostlinné stravy.ˇŠelmy mají jiné trávicí ústrojí a proto šelmy smrdí a to je taky varování pro býložravce. Masitá potrava se jinak rozkládá.

dubraro

Lidé mohou být vegetariáni, pokud jim to vyhovuje ze zdravotních nebo ideologických důvodů. Neměli by k tomu být nuceni. Lidé nemají zuby jako šelmy proto, že kořist usmrcují rukama, ne tlamou. Také proto, že již statisíce let jedí maso tepelně upravené, nikoliv syrové.