vagra

Měl by být registr pedofilů přístupný veřejnosti?

Prozatím je jejich osobnost chráněna.
Doplňuji:
Pro FilosofovaEm-Často se o ní/pedofilii/ mluví,protože se tyto hrůzy na dětech, stávají stále častěji.Pachatelé jsou chráněni -a co oběti?
Nevidím na otázce nic nelegitimního,zej­ména v době,kdy je velmi diskutována i v mediích.
Myslíte,že když se o problému nemluví,tak přestane existovat?Nebo že se vyřeší sám?

Nejlepší odpověď
kropitko

Já jsem pro,,chtěla bych vědět,že v mém okolí bydlí pedofil,je to právo mých dětí,aby věděly kdo to je a obloukem se mu vyhýbaly a hlavně si myslím,že by dal pokoj,kdyby věděl,že mi víme......
Doplňuji:
to Mosoj,třeba máte i pravdu,ale v tom případě,,,Pedofil o kterém se to ví,nemá na veřejnosti co dělat a pak nepotřebuji být o ničem informována… Má být ve vězení,ústavu apod…prostě v izolaci. Stejně tak vrazi!

Další odpovědi
FilosofovaEm

Aby se pořádaly hony na čarodějnice? O dítě se bojím, ale domnívám se, že se o jeho bezpečí postarám i bez seznamu pedofilů… A dovolím si ještě jednu poznámku – pedofilové a psychopati se zde probírají podezřele často, že?

Doplněno: Já bych to svěřila policii a taky bych se o své dítě, tedy o svůj poklad, starala lépe. Určitě bych se nespolehla na to, že rozvášněný dav dokáže střízlivě uvažovat.

mosoj

NE !!
Veřejnosti takováto informace do ruky nepatří. Už to vidím jak by se to na „odpovědích“ zasvěceně řešilo.
Doplňuji:
kropítko " Nemám o naší justici valné mínění.
Přesto ji veřejnost nemůže zastupovat.
Postarejme se spíš ať justice a příslušné orgány pracují. Není to tak jednoduché jak to vidí laická veřejnost.

Mili @

No a jak to poznáte, že je někdo pedofil??? Dokud něco neprovede, tak houby víte, co to je zač! A když provede nějaký trestný čin, tak o něm stejně ví každý!
Pokud se teda nejedná o nějaké „vedoucí na táborech“ např., ale to by Vám musely říct samy děti, s kým měly tu čest se potkat!!!!
Našla jsem tento odkaz:
Aktuality

25.10.2010 – CERD připravuje v případě zájmu občanů registr pedofilů – seznam odsouzených deviantů za spáchaný úmyslný tr. čin na dětech ze sexuálním podtextem Referendum o registru

alexandra

Nevím,jestli veřejnost, ale policie by ho měla mít určitě.Ale podle toho,co jsem slyšela,tak seznam pedofilů není nikde.A to je chyba,měla by ho mít k dispozici aspoň policie a takové lidi občas skontrolovat.
A k té nevhodné připomínce od FilosovkyEm:
Vždycky se probírá to,co se zrovna stalo /viz případ Aničky/,tak čemu se tak blbě divíte,ještě k tomu,když se tady někdo pedofilů zastává,jako napš.Quentoš.A chtě­la bych vidět,jak si FilosovaEm,dokážete děti sama ochránit,to jim budete pořád za zadkem??To teda nevím,jak to uděláte.

vlastina

Já bych mu dala pravidelně se hlásit-docházet na policii.Pokud by to 1porušil,tak ho zveřejnit!!

kropitko

Pro ty co nepochopili o co jde. Nešlo o to,že každý člověk který je pedofil bude ve veřejném registru. Jednalo se o pedofily, kteří byli pravomocně odsouzeni za zneužívání dětí..více v článku,ať se nám tu nemíchají jablka z hruškama,,,,,,

http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/chysta-se-verejny-registr-pedofilu/547458?rss

vagra

Pokud můžu vyjádřit svůj názor,jsem přesvědčen o tom,že o pohybu takovýchto lidí,má mít přehled minimálně policie.Doposud k takovým informacím přístup nemá.To je podle mě,zásadní chyba.
Samozřejmě,že nejlepší by bylo mít tyto lidi pod trvalým dozorem.
Trošku odbočím.
Pamatujete,když byly zveřejněny registry spolupracovníků Stb?Taky se mnozí báli násilí.Pokud vím,tak se žádné hony nekonaly.
Přirovnávat zveřejnění takovéhoto seznamu k honům na čarodějnice,je úplně vedle.
Obvinění"čaro­dějnic"byla účelová, vymyšlená a tady jde přece o skutečné,us­vědčené pachatele.
Konečně-přečetli jsme si několik názorů,místy se to zvrhlo a jak to dopadne s tím registrem uvidíme.Ještě,že o tom tady nemusíme rozhodnout!

kropitko

Napsal jste to hezky a teď by se mělo projednat,kdo je pro zveřejnění seznamu šílených krav.

vagra

Ten by byl asi dlouhý.:-)

kropitko

Mili @,tak jste asi vědma,,já doopravdy nevím jestli na naší vesnici není nějaký úchyl,který se právě vrátil z nápravného zařízení a třeba se nastěhoval do naší ulice. A to bydlím na vesnici a co teprve ve městě??

Mili @

Nejsem vědma, ale na čele to nikdo napsáno nemá. A k dětem se chová jako pedofil asi jen když jsou samy, takže je třeba těm našim dětem natlouct do hlavy, že se, když jsou teda samotné, s nikým cizím nemají bavit, nemají se nechat nachytat na žádná lákadla, a prostě co nejvíc si děti hlídat…

kropitko

Jo a mimochodem,po té co mě tu jistá uživatelka co by matku úplně znemožnila bych ráda podotkla,že dvě děti už jsou dospělé a pře úchylákama jsem je ochránila,dokonce i když jsem chodila do práce(jo a v práci jsem také kouřila)

kropitko

Jo a mimochodem,po té co mě tu jistá uživatelka co by matku úplně znemožnila bych ráda podotkla,že dvě děti už jsou dospělé a pře úchylákama jsem je ochránila,dokonce i když jsem chodila do práce(jo a v práci jsem také kouřila)

kropitko

Tady jde o to,že ten soused cizí není,,může s námi prohodit pár slov a jak píšete vy na čele to napsané nemá. Proto jsem pro ten veřejný registr a nebo ještě lépe,jak jsem již psala,aby se takový člověk vůbec na svobodu nedostal…

Mili @

A neuvěříte, taky jsem v práci kouřila.
Až teď jsem ten hnusný přeučený nekuřák.
A u mě to fakt platí.

Mili @

Já mám naštěstí taky už dospělé děti, jenže tu nejsou jen pedofilové, po světě běhají i jiní úchylové… Bohužel. A taky to na nich nepoznáte. Třeba to může být zrovna soused, můj nebo Váš, to je fuk a třeba vypadá jako slušný člověk a PROSTĚ DO HLAVY NIKOMU NEVIDÍTE.

kropitko

Ke kouření se vyjadřovat už nebudu,myslím že to stačilo.
Některé moje děti jsou už také dospělé,ale tímto přeci nekončí,,,a co naše potencionální vnoučata…mám strach i o ně a to ještě nejsou ani na cestě.
Já bych ty registry prostě zveřejnila,nevidím na tom nic špatného. Proč by měl úchylák zůstávat v anonymitě??? Jak jsem psala,on si dá bacha,když bude vědět,že já vím,,,,bude dál pravidelně docházet k lékaři apod,,,myslím,že by se to mělo nějak vyřešit.

Mili @

Vyřešit by se to opravdu mělo, ale řekněte mi, kdo z pedofilů půjde na policii a přizná se ke své sex. orientaci – tzn., že je na dětičky.
Kdyby to takhle fungovalo, to by pak ten registr opravdu vzniknout mohl. A já bych ho uvítala.
I já snad budu mít vnoučata a taky nechci, aby se někomu takovému dostaly do rukou!
Klepu na dřevo......!!!!!!

Mili @

Lépe řečeno – zajde k sexuologovi a ten to nahlásí někam na policii. Na policii končí většinou ti, kteří už něco spáchali…

kropitko

Tady šlo o to,že se jednalo o registr již odsouzených puštěných na svobodu. To asi většina lidí nepochopila. V praxi tzn.,že bude sedět,pak ho pustí,dostane se tím pádem do veřejného registru,,,mě se do ulice nastěhuje nový soused a já se podívám,jestli to náhodou není úchyl,,,podle registru zjistím že ne a budu v pohodě…No a nebo zjistím,že ano a pravděpodobně se odstěhuji někam jinam. Klidně bych zavedla i registr vrahů.

kropitko

Tady šlo o to,že se jednalo o registr již odsouzených puštěných na svobodu. To asi většina lidí nepochopila. V praxi tzn.,že bude sedět,pak ho pustí,dostane se tím pádem do veřejného registru,,,mě se do ulice nastěhuje nový soused a já se podívám,jestli to náhodou není úchyl,,,podle registru zjistím že ne a budu v pohodě…No a nebo zjistím,že ano a pravděpodobně se odstěhuji někam jinam. Klidně bych zavedla i registr vrahů.

Mili @

Jó, tak to je jiná!
To bych taky chtěla být informovaná, kdo bydlí vedle mně.
Jenže např. „spartakiádní vrah“ si změnil jméno i bydliště, doufal, že nikdo nebude vědět, co spáchal, ale nevyšlo mu to.
Takoví lidé by ale tuhle možnost, změnit si jméno, neměli mít!

quentos

myslíte možná registr úchylů zneužívajících děti. Toto se NEROVNÁ pedofil.

kropitko

Teď se to projednává,,,sa­mozřejmě,že jde o registr těch,kteří za to byli odsouzeni,,,,,pustí je na svobodu,oni se přistěhují do ulice k vám a vy o tom nemáte ani páru…co riziko,že vám zaťuká na dveře a dítko mu otevře,jelikož ho zná,je to přeci soused. Ten milý soused,který si povídá s mamkou a taťkou.....
Nevím jsem pro,,,nebo by měla být aspoň přípustná informace,že se právě takový delikvent nastěhoval do vašeho okolí

Jinak platí,,,ať zůstane zavřený na věky,stejně jako vrah,,nemá mezi lidmi co dělat.

kropitko

FilosofovaEm jaký hon na čarodějnice?? Co chcete nechat na Policii??

FilosofovaEm

Jakmile je někdo označen, už se krvežiznivá společnost bude mít na koho vrhnout. To je hon na čarodějnice. Na policii chci nechat jejich práci, tudíž tím sděluji, že jim důvěřuju, že toho, kdo ublíží dítěti, chytí… Jak jsem pochopila, jsi z vesnice. Tam bych se pedofilů bála ještě o něco míň 🙂 protože tam zná Franta Lojzu.

kropitko

Nejsem ten typ,který by chodil a ptal se lidí v okolí,kdo je ten a nebo ten. Skoro nikoho tu neznám,nejsem drbna o nikoho se nestarám. Kdo mi zaručí,že ten dědek vedle není právě propuštěný úchyl???? Proč by se někdo na někoho vrhal(já ne!) Já se podle toho akorát zařídím. Policie jak je známo jedná až když se něco stane… Takže podle vás je v pohodě,že budu bydlet vedle úchyla,on mi pak znásilní,případně zabije dceru a Policie ho předá soudu který ho pošle na dva roky za mříže a pustí ho ven,aby mohl pokračovat,,,Já nechci čekat,až se to stane,já tomu raději předejdu! Ale jedině v případě,že budu vědět,,že tu takový úchyl je. Jinak mám smůlu a musím doufat,že až někdo mým dětem ublíží,že ho Policie dopadne,,,to je fakt útěcha.

FilosofovaEm

a proč si prostě dceru před dědkem odvedle neohlídáš? Proč jí neřekneš : S tím dědkem nikam nechoď, nemluv s ním, kdyby na tebe promluvil, okamžitě mi to řekni a podobně? Je to na tobě, jestli si budeš na zahradě vykuřovat a dítě necháš bez dozoru.

kropitko

Nikdy jsem svoje děti bez dozoru nenechala,ani se žádným dědkem nikam nechodí. A i kdyby je ten dědek oslovil,tak v tom nevidím nic špatného,,
Závidím Vám že můžete být se svými dětmi 24 hodin denně,já jsem bohužel takové štěstí neměla,,,bohužel se pořád najdou lidé,kteří musí chodit aspoň občas do práce,,,

FilosofovaEm

podle frekvence tvých otázek a odpovědí si nemyslím, že navštěvuješ zaměstnání, ale to tady teď není předmětem diskuze. V momentě, kdy jsem v práci, jsem například osamělá matka, která nemá podporu rodiny, tak potom sáhnu po jiných možnostech. Školky u nás mají otevřeno do 17:30, takže z práce stíhám. Škola končí někdy po obědě, ale potom je družina, že? I to z práce stíhám. A pokud mám starší dítě, třeba 15, pak ho obohatím za a) mobilem, aby se v krizi hlásil, a za b) se ho snažím vychovat a poučit tak, aby se nestalo obětí násilného činu. Pokud se mu přece jen něco stane, neobviňuju pedofila, ale sebe.

kropitko

Ano jsem na mateřské,ale před tím jsem odpracovala i 400 hodin za měsíc,,tak uznejte,,kdo by na mě ve školce čekal???

kropitko

no a dle vaší frekvence je jasné že neděláte,dělat nebudete a ani jste nikdy nedělala,,,,

FilosofovaEm

kecy 🙂 jen tě štve, že nevíš odkud jsem a co dělám. Tos došla daleko, od vztekání se, že bys ráda chránila své dítě. Začni tím, že mu přestaneš hulit pod nos.

kropitko

ale mě je úplně jedno odkud jste a dítěti pod nos nehulím,kdyby jste četla pozorně,tak budete vědět,že chodím kouřit na balkon,,,,jste t­rapná

mosoj

Kropítko : Nemáte pravdu : Vám do ruky spravedlnost

kropitko

Ale já toho úchyla nechci soudit,já chci jen vědět,že je to můj soused a podle toho se zařídit,,,prav­děpodobně bych se po takové informaci ihned odstěhovala.
Jak píšete instituce selhávají a já jako občan mám právo vědět vedle koho vyrůstají moje děti.
Jak jsem psala,takový člověk by měl bez pardonů zůstat doživotně v izolaci,ani potvrzení o tom,že bere léky,či se vyléčil mě bohužel neuklidňuje,pořád je tu určité procento těch o kterých se ani neví,,,tam žádná obrana není,,,ale nevidím žádný důvod vystavovat svoje děti nebezpečí,když by stačilo tak málo,,,,já bych udělala veřejný registr všech lidí,kteří byli nepodmíněně odsouzeni,,,,,ať vím s kým mám tu čest,,

mosoj

Kropítko : Nemáte pravdu. Vám do ruky výkon spravedlnosti ani dozoru nepatří!

kropitko

A nechci brát spravedlnost do svých rukou,nechci toho člověka kamenovat. Já jen nechci vedle něj bydlet,nechci aby moje děti potkaly takového člověka v obchodě. Nelíbí se mi,že takto nemocný člověk bude okukovat moje děti,když se budou prohánět po zahradě. Já jen chci možnost vědět,že takový člověk se v našem okolí vyskytuje a podle toho se zařídit,jak jsem psala,,,asi bych se odstěhovala,,

FilosofovaEm

ano, tobě Manča od vedle sdělit, že je Venca pedofil, tak se hned stěhuješ. Proto jsem proti tomu, zveřejnit jakýkoliv seznam „úchylů“ protože má hned každej velký voči.

kropitko

Nedám na to,co říká mamča od vedle,ani mamču od vedle neznám. To že jsem z vesnice neznamená,že jsem vesnická drbna,abych pravdu řekla,tak tu neznám vlastně kromě manžela a jeho rodiny nikoho. A i kdyby mi někdo o někom něco říkal,tak tomu věřit nebu,,,proto jsem pro ten registr,,,to snad nenapíše jedna mamča,,,,

FilosofovaEm

Já netvrdím, že jsi drbna. Říkám, že máš velký oči. Když budeš prozíravá a pečlivá matka, pak se k tvému dítěti úchyl nepřiblíží.

kropitko

Bohužel to se může stát i prozíravým matkám. No a ještě jedna věc,prozíravá matka jsem,proto chci ten registr,,,,,co víc mi umožní ubránit svoje děti proti úchylovy

kropitko

Takže vy si myslíte,že je to chyba matek,že jejich dítě bylo zneužito??Tak to potěš prdel…Pokud s tímhle názorem přijde celá společnost,tak to můžeme rovnou zabalit. Nemyslím si,že všechny matky zneužitých dětí,jsou špatné matky,které by neudělali max proto,aby se jejich dětem nic nestalo. A to jste matka??

FilosofovaEm

Přesně tak, je to chyba matky, potažmo rodičů. Klidně to rovnou zabal. Percentuálně je nejvíc zneužitých dětí členem rodiny. Takže úchylný strýček, dědeček, tatínek. Nevím proč by to neměla být chyba matky! A že se ztratí holčička, která chodí ze školy cestou, kam bych nešla já sama venčit psa, tak to je taky chyba matky. Zamysli se nejdřív, než něco plácneš.

kropitko

Pokud je úchyl v příbuzenstvu,tak na to nepotřebuji registr,to jsme zase někde jinde.

Co se týče toho kudy chodí děti ze školy,tak podle Vás by bylo asi lepší ty děti ani do školy neposílat.. Ne každé dítě má totiž to štěstí,že ho může někdo před školou vyzvednout a v pořádku ho dovést domů. Dokonce jsou i děti, které mají pracující rodiče,takže přijdou domu a jsou tam sami,,pokud tedy jejich rodiče nevydělávají tolik,aby si mohli dovolit pro děti chůvu… Opět si připadám jak Mimozemšťan. Pokud máte děti,tak mi nezbývá,než Vám blahopřát,že máte tolik času a nebo prostředků,aby Vaše dítě bylo neustále pod dozorem.

FilosofovaEm

Díky za blahopřání. Maloměšťáckost se přesně ukázala na větě „Co se týče toho kudy chodí děti ze školy,tak podle Vás by bylo asi lepší ty děti ani do školy neposílat.. ". To je velmi krátkozraké a rádoby chytré. Doporučuji přečíst knihu Čtyři dohody, a to přesně dohodu třetí "Nevytvářej si své vlastní domněnky a nepokládej je za pravdu“ 🙂 Ale abysme se vrátily k naší diskuzi – ano, já si své dítě hlídám.

kropitko

Nemyslím si,že jsem maloměšťák,,neznáte mě,kozy jsme si spolu nepásli,,a jestli jste jen jedna z přihlouplých pražand,tak Vás ujišťuji,že jsem tam žila téměř celý život,,ale narozdíl od vás se s tím nechci chlubit,,

kropitko

Nemyslím si,že jsem maloměšťák,,neznáte mě,kozy jsme si spolu nepásli,,a jestli jste jen jedna z přihlouplých pražand,tak Vás ujišťuji,že jsem tam žila téměř celý život,,ale narozdíl od vás se s tím nechci chlubit,,

FilosofovaEm

viz výše

mosoj

Pokud udělají registr, tak to s největší pravděpodobností stejně nebude pro vás a nikdo vás tam nepustí.

kropitko

No tak já předpokládám,že pokud se jedná o veřejný registr pedofilů propuštěných na svobodu,tak je jednoznačně veřejný,,tzn… i pro mě..

alexandra

Kropítko klid!!! Nejhorší je srážka s blbcem,což se Vám dokonale povedlo,tak jak mi minule s Quentošem,který nedá pokoj a pořád bude tvrdit,že pedofil je hodný člověk,i když novináři pořád dokola píší,že se Anička mohla stát obětí pedofila.A té přiblblé FilosovovéEm,pře­ji,aby si to dítě teda dokázala uhlídat,i když nechápu,jak to chce dělat.To bude s tím děckem jezdit na tábory,chodit s ním ven si hrát,chodit na rande a bude mu pořád za zadkem?Tak to bude všem jedině pro smích. Nebo bude pořád zavřené doma,třeba někde ve sklepě?
Tak to z něj vyroste jedině nějaký další…
Radši nebudu psát co.

kropitko

já mám na blbce štěstí.