mokrygorky

Co má vědět každý občan?

Myslím jako něco vyplňovat, práva atd.

Nejlepší odpověď
gecco

Jméno – a kde má občanku…
😉
Domů ho už dovedou…

Další odpovědi
Kelt

Má znát jméno, adresu, krevní skupinu, zda je cukrovkář a pod. A samozřejmě číst a psát, ale to už je možná více než bylo v otázce.

lota

S vyplňováním si nelámu hlavu – od toho jsou úředníci, co formuláře chtějí vyplnit. Právo – bohužel, neznalost neomlouvá. Člověk by musel asi znát všechny zákony, vyhlášky a EU směrnice, aby mohl říct, vím, co mám vědět.:-)) Nereálné… Jinak já sama využívám nápovědu tady: http://zakony­.centrum.cz/

Pepa25

Že právo by mělo bránit spravedlnost, ale pokud o něco jde (větší peníze, kriminál …) tak je lepší to neriskovat a poradit se s profesionálem …