Jura2

matematik R.Perrin

Potřebuji zjistit něco o životě R.Perrina, jedná se o francouzského matematika z přelomu 19. a 20.st., vymyslel perrinova čísla. Hlavně bych potřeboval letopočet od kdy do kdy žil a jaké je jeho celé jméno.

Odpovědi
Vicki

Pravděpodobně máte na mysli Jeana Baptistu Perrina.Narodil se 30.9.1870 a zemřel 17.4.1942.Zkoumal rentgenové a katodové záření,procesy radioaktivního rozpadu a jako první spolehlivě určil velikost atomů a molekul na základě vizuálního pozorování.Vy­počítal Avogardovo číslo.V roce 1926 dostal Nobelovu cenu.(zdroj:www.quido.cz/o­sobnosti/perrin­.htm).