♥♥♥

Matematická úloha, prosím poraďte.

Máme 128 závodníků. vŽdy závodí dva závodníci proti sobě. Turnaj se hraje vyřazovacím způsobem-závodník který bude v cíli poslední vypadne… a takhle to půjde pořád dokola dovaď nezbyde jeden. Kolik tedy závodů se bude muset uskutečnit, abychom měli vítěze?
Vůbec na to nemůžu přijít, klidně mi napište třeba jenom postup, nevím jak na to, (nejlepší by byl i výsledek, ale jsem ráda za každou odpověď), díky moc
Doplňuji:
Také jsem myslela 127 jenomže to vám ještě zbyde, že 127:2=x a ty můžou ještě spolu atd.. JE T NEKONEČNÝ!

Odpovědi
anonym

Já si myslím, že 127 závodů

Awe

určitě je to 127

Eliie

vždy dva jedou proti sobě což je 128:2=64 pak 64:2=32 pak 32:2=16 pak 16:2=8 pak 8:2=4 pak 4:2=2 a nakonec 2:2=1 což znamená že závodů bude 7