jsemjá

Máte nejradši svobodu, spravedlnost, nebo nestrannost?

Všechno je důležité, ale vyberte si jenom jedno.

Nejlepší odpověď
anonym

Bez svobody spravedlnost pozbývá smyslu.
Bez nestrannosti není ani spravedlnosti.
Těžká otázka.
Oceňuji apel na přemýšlení.

Další odpovědi
annas

Je třeba si uvědomit, že podle zákona dialektiky „vše souvisí s něčím“, proto se uvedené pojmy nedají brát samostatně.

Takže úvaha, co mám radši, je zbytečná.

Svoboda je navíc vnitřní a vnější. I vězni zůstává vnitřní svoboda, ale jeho vnější je omezená.

Spravedlnost vyžaduje svobodu. Jenže např. svobodu slova mají čestní lidé, ale i hulváti.

„Pomáháme-li spravedlnosti, nejsme nestranní. tedy ani spravedliví.“ -
Jan Sobotka

led

Keď si mám vybrať slobodne, nestranne a spravodlivo tak využívam svoje právo a vyberám si:
nestranne spravodlivú slobodu
Tá nie je ani len slobodná, alebo len nestranná, ale ani len spravodlivá. Moja sloboda má v sebe zakotvené všetky prvky.

Kepler

Těžký výběr, cením si všeho. Ale když mám vybrat jedno, tak asi nejvíce spravedlnost.

Autista

Takže mám žít buďto svobodně ale zato nespravedlivě a stranicky, nebo spravedlivě ale bez svobody a stranicky, to mi trochu připomíná 1984, nebo nestranně ale nesvobodně a nespravedlivě… No co to je za výběr

Drap

Nelze srovnávat nesrovnatelné.

zjentek

Neřeš, „oni“ tě už zpracují. A když tě „nezpracují“, tak tě dříve či později najdou a zabijí (dnes na to jdou farmaceutika mazaně a populárně přes fentanyl) a ještě jim za to kolikrát zaplatíš.
Anebo je možný taky být svobodný, spravedlivý a nestranný, ovšem ZAŠITÝ TAK, že tě NIKDY NIKDO nenajde!

Zvidatel

Spravedlnost. Je to to nejdůležitější ze všeho.
Ale hlavně spravedlnost a svoboda jsou spolu velmi úzce spojené. Je možné, aby byla spravedlnost a nesvoboda?

quentos

Ze tří možností je nesmysl mít něco „radši“.