Avatar uživatele
Cermak

Máte někdo zkušenost s trichologem?

Zajímavá 0 před 1969 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bičiště

Trichologie je podvod. Zkušenosti s ní nemám, ale stačí mít minimální povědomost o genetice,dě­dičnosti a je jasné, že to co se děje s vlasy na naší hlavě nelze ničím ovlivnit. Kdo je předurčen k tomu, že bude např. plešatý, tak to nezmění. Můžeme si vlasy barvit,stříhat, a to je vše. Namítnete – a co nastřelování? To ale není trichologie, ale drahá paruka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Vynikající rozpouštědlo, ale dnes již zakázané. Jinak podléhá po jisté době samovolnému rozkladu za vývoje HCl, kterému se dá po omezenou dobu zabránit přidáním jednoduchých aminů.

špatně jsem četl: „trichlorem“, omlouvám se. Jinak se blbinami nezabývám.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Diplomat

Mám, ale musel jsem trochu hledat. Trichologie se nezabývá vlasem, ale hlavne vlasovou pokožkou, ze který vlas roste. Minimálně u nás supluje dermatologii, kterou problémy s vlasy moc nezajímaj. Já mám seboroickou dermatitidu (a tím způsobenou alopecii) a kožní pro mě nic jinýho než kortikoidy nemá. Ty už jsem dál brát nechtěl, protože prostě dlouhodobě je to cesta do pekel. Tricholožka mi vyčistila vlasovou pokožku rašelinou a poradila, jak se o ni lépe starat. Na to kožař nemá ani vybavení v ordinaci.

Spíš hledej řešení na tvůj konkrétní problém. Takhle je to moc obecný. Druhů padání vlasů je hromada, s něčím se něco dělat dá, s něčím ne. I to genetický padání jde zastavit.

Zdroj: https://www.tricho­logie.cz/sebo­roicka-alopecie/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SuzanKa

Mě by taky zajímalo trichologické vyšetření. Kde na něj můžu zajít a co pak s výsledky?

před 1939 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek