Avatar uživatele
Anuket

Máte někdo položen obklad v koupelně namísto dlažby?

Vím, že je to hloupá otázka a nechci slyšet, že na zem patří dlažba. Ale máte opravdu někdo zkušenost, že byste položili obklad i na zem? Nepraskal vám, či vás nějak jinak „mile“ nepřekvapil?

Díky za zkušenosti.
Doplňuji:
Velké obkladačky jsou (35 × 25 cm), v obchodě jsme se pozapomněli a brali automaticky 5 m2 obkladu. Doma nám až došlo, že z toho 1,5 m2 mělo být dlažby, ale zrovna „ladící“ s tímto obkladem byla oproti obkladu nepěkná. Do 14-ti dní můžeme celá balení vrátit, příp. vyměnit, uvažujeme, že se na to vykašleme, ale prvně bych radši zkušenosti.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? terry, mojitek, johana 56, pl4toon před 4020 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud ho spravne a dobre polozite.. tak praskat nebude ani vas nijak mile neprekvapii…jen se vam po case stane ze se osoupe …a pokud vam na nej neco spadne tak se vam rozstipne je dost mekky …no a nebude to vypadat nijak extra ..ale pokud to budou velke obkadacky tak se to da snest ..

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Obkladačky rozhodně na zem nedávejte.Oproti dlažbě jsou mnohem křehčí a při sebevětší opatrnosti zanedlouho prasknou,samoz­řejmě.To byste je museli dát tam kam nešlapete,což v koupelně asi nehrozí
Doplňuji:
Ocko : jj,obráceně to problém není

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Absolutně určite vrať přebytečné metry a kup dlažbu, mně popraskala i dlažba, ale teď dělají více zátěžovou, ale obkladačky zcela určitě na podlahu nedávej, je to o zátěži a popraskají ti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Jsem původně vyučený obkladač, takže myslím můžu fundovaně poradit.
Obklad místo dlažby nepoužívejte. Je to nejen zbytečná práce, ale také životu a zdraví nebezpečné. Obkladačky nemají povrch přizpůsobený pro chození, noha nepřilne když je vlhko, je to čirý hazard se zdravím. Navíc nesouhlasím s názorem, že když se to dobře udělá, tak nic nebude praskat. Bude to praskat i když se to položí nádherně. Obkladačky prostě nejsou přizpůsobené na zátěž.
Závěr je jasný, neváhejte a přebytečný obklad vraťte dokud můžete.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Anuket, obráceně jsem to viděla a vypadalo to docela hezky. Dlažba je však podstatně silnější, tvrdší a odolnější. Obkladačky se rychle odřou, protože nejsou na takovou zátěž upravené. Zkusit to sice můžete, ale bude to zbytečná práce. Za pár let (v optimálním případě) budete muset pokládat novou dlažbu. Nevydrží to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
brazdarom19

My to u nás takto měli ještě po předchozích majitelích. Bohužel ale obklady nejsou moc dělané na to, aby se po nich šlapalo a po nějaké době to na nich začne být vidět (začnou se různě ošoupávat, v krajním případě i praskat atd.) Zrovna nedávno jsem se rozhodl, že to konečně předělám. Novou dlažbu a obklady jsme v koupelně chtěli dělat už dlouho, tak jsem se do toho konečně pustil. Nakonec jsem si vše dělal svépomocí. Nakonec to vlastně nebylo až tak těžké, jak jsem si myslel. Hodně mi ale pomohl třeba i tento návod: https://baumit­.cz/reseni/le­peni-obkladu-a-dlazeb/koupelna-lepeni-obkladu-krok-za-krokem

Avatar uživatele
Michálek1245

Dlažba a obklad mají naprosto odlišné vlastnosti, takže bych se tomu rozhodně vyvaroval. Osobně bych se vyvaroval i dlažbě. Je studená a pokud nemáte v koupelně podlahové topení a nemáte ji dobře vytápěnou, tak budete trpět. My jsme tam koupili od https://www.flo­orforever.cz/ vinylovou podlahu a jsme spokojení. :) Dneska už se dělají i vinyly takové, které jsou voděodolné a přitom docela teplé a příjemné na chůzi.

Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2087 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2641 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anuket

Dobrá, díky. Tak dva metry čtvereční vyměním za dlažbu, raději – bojím se, co by z toho vzniklo. 🙂

před 4020 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

je to jediný možný řešení..

před 4020 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To je dobré rozhodnutí. Opravdu by to byly vyhozené peníze.

před 4020 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek