Anuket

Máte někdo položen obklad v koupelně namísto dlažby?

Vím, že je to hloupá otázka a nechci slyšet, že na zem patří dlažba. Ale máte opravdu někdo zkušenost, že byste položili obklad i na zem? Nepraskal vám, či vás nějak jinak „mile“ nepřekvapil?

Díky za zkušenosti.
Doplňuji:
Velké obkladačky jsou (35 × 25 cm), v obchodě jsme se pozapomněli a brali automaticky 5 m2 obkladu. Doma nám až došlo, že z toho 1,5 m2 mělo být dlažby, ale zrovna „ladící“ s tímto obkladem byla oproti obkladu nepěkná. Do 14-ti dní můžeme celá balení vrátit, příp. vyměnit, uvažujeme, že se na to vykašleme, ale prvně bych radši zkušenosti.

Nejlepší odpověď
badisko

Pokud ho spravne a dobre polozite.. tak praskat nebude ani vas nijak mile neprekvapii…jen se vam po case stane ze se osoupe …a pokud vam na nej neco spadne tak se vam rozstipne je dost mekky …no a nebude to vypadat nijak extra ..ale pokud to budou velke obkadacky tak se to da snest ..

Další odpovědi
mojitek

Obkladačky rozhodně na zem nedávejte.Oproti dlažbě jsou mnohem křehčí a při sebevětší opatrnosti zanedlouho prasknou,samoz­řejmě.To byste je museli dát tam kam nešlapete,což v koupelně asi nehrozí
Doplňuji:
Ocko : jj,obráceně to problém není

pusinka50

Absolutně určite vrať přebytečné metry a kup dlažbu, mně popraskala i dlažba, ale teď dělají více zátěžovou, ale obkladačky zcela určitě na podlahu nedávej, je to o zátěži a popraskají ti

pl4toon

Jsem původně vyučený obkladač, takže myslím můžu fundovaně poradit.
Obklad místo dlažby nepoužívejte. Je to nejen zbytečná práce, ale také životu a zdraví nebezpečné. Obkladačky nemají povrch přizpůsobený pro chození, noha nepřilne když je vlhko, je to čirý hazard se zdravím. Navíc nesouhlasím s názorem, že když se to dobře udělá, tak nic nebude praskat. Bude to praskat i když se to položí nádherně. Obkladačky prostě nejsou přizpůsobené na zátěž.
Závěr je jasný, neváhejte a přebytečný obklad vraťte dokud můžete.

anonym

Anuket, obráceně jsem to viděla a vypadalo to docela hezky. Dlažba je však podstatně silnější, tvrdší a odolnější. Obkladačky se rychle odřou, protože nejsou na takovou zátěž upravené. Zkusit to sice můžete, ale bude to zbytečná práce. Za pár let (v optimálním případě) budete muset pokládat novou dlažbu. Nevydrží to.

brazdarom19

My to u nás takto měli ještě po předchozích majitelích. Bohužel ale obklady nejsou moc dělané na to, aby se po nich šlapalo a po nějaké době to na nich začne být vidět (začnou se různě ošoupávat, v krajním případě i praskat atd.) Zrovna nedávno jsem se rozhodl, že to konečně předělám. Novou dlažbu a obklady jsme v koupelně chtěli dělat už dlouho, tak jsem se do toho konečně pustil. Nakonec jsem si vše dělal svépomocí. Nakonec to vlastně nebylo až tak těžké, jak jsem si myslel. Hodně mi ale pomohl třeba i tento návod: https://baumit­.cz/reseni/le­peni-obkladu-a-dlazeb/koupelna-lepeni-obkladu-krok-za-krokem

Michálek1245

Dlažba a obklad mají naprosto odlišné vlastnosti, takže bych se tomu rozhodně vyvaroval. Osobně bych se vyvaroval i dlažbě. Je studená a pokud nemáte v koupelně podlahové topení a nemáte ji dobře vytápěnou, tak budete trpět. My jsme tam koupili od https://www.flo­orforever.cz/ vinylovou podlahu a jsme spokojení. :) Dneska už se dělají i vinyly takové, které jsou voděodolné a přitom docela teplé a příjemné na chůzi.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Anuket

Dobrá, díky. Tak dva metry čtvereční vyměním za dlažbu, raději – bojím se, co by z toho vzniklo. 🙂

mojitek

je to jediný možný řešení..

anonym

To je dobré rozhodnutí. Opravdu by to byly vyhozené peníze.