zzzzz

co dát do koupelny místo obkladaček?

Chtěla bych na chatě zrekonstruovat koupelnu. Momentálně je na zemi dlažba a kolem vany kachličky. Nevím proč, ale strašně se na tom sráží voda. Jinak je koupelna suchá, zdi bez obkladu jsou úplně v pohodě, ale když tam vstoupím, vidím tu vlhkou podlahu a obklady. Utřu to a za hodinku je tam zase mokro. Na podlahu dám asi lino, ale co na zeď kolem vany? Poradíte mi něco levného? Je to přeci jenom chata, tak do materiálu nechci investovat tisíce.

Nejlepší odpověď
tom004

Koupelnu máme i doma obloženou dřevem. Obkladačky jsou „studené“,a nelíbí se nám. Obklad je 10 let starý a v pohodě.
Doplňuji:
Ještě doplním. Lino nedoporučuji.Sráží se po ním voda a nedělá to dobrotu.Jedině,že by bylo pořádně přilepené.I tak máme plovoucí podlahu,určenou do koupelen a stejná pohoda.

Další odpovědi
aramah

Plně souhlasím s Tomem, máme to také ve dřevě a spokojenost :)

Sůwa

Jak píše Tom, obkladačky jsou studené nejen vzhledově, ale skutečně a proto se na nich i na dlažbě sráží ( kondenzuje ) voda z teplejšího vzduchu. To je na chalupách dost častý problém. Obklad dřevem by určitě vypadal i fungoval dobře, na podlaze musí být materiál, který nebude chladnější než vzduch, tedy s dobrou tepelnou izolací. Lino určitě ne, ale dá se třeba nad stávající dlažbu položit dřevěný rošt, podobně jako v sauně.

anonym

Pokud nechcete drahou rekonstrukci a chcete odstranit obkladačky, tak bych zeď asi omítla a použila přímo na ni omyvatelnou barvu. Prodávala se tzv. olejová. Ta by se dala i umývat. Poznámka o linoleu od Toma je správná. Tady bych asi ty dlaždice nechala. Nebo bych použila tzv. „litou podlahu“.

baghira

Existují např. i korkové obklady – vypadají a fungují velmi dobře.

novottom

možnost je také využít speciální tapety…

donatelaD

Dobrý den, také jsme s manželem minulý rok řešili rekonstrukci koupelny, a musím říct, že s správným odtokem vody byl docela problém. Dům máme poměrně starší a je poměrně vlhký. Podlaha po sprchování ne a ne vyschnout, i když jsem ji utírala nejmíň desetkrát. Manžela napadlo řešení v podobě vytápěné podlahy. Když jsme ji nainstalovali voda se začala odpařovat a bylo po problému. Chápu že do chaty by to mohlo být drahé řešení, ale doporučila bych porozhlédnout se na této stránce: https://entuzi­o.cz/koupelno­va-studia-ostrava/ . Dají se na ní najít různé levnější varianty, tak pevně věřím, že tam něco vyberete.