Krabice1

Máte nějakou univerzální odpověď?

Ahoj ,máte nějakou univerzální odpověď, kterou se dá odpovědět na všechno?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, zda se chcete opravdu něco dovědět, nebo zda dotyčný má zájem s vámi komunikovat atd. Zda začínáte zájmenným proč – každé proč má své proto atd.

Řekla bych, že „nevím“,. „netuším ", " nezajímá mě to“, " to je zajímavé".

Častá odpověď „nevím“ u jednoho tazatele působ negativně, odpovídající dává najevo jakousi svou rezignaci, nezájem o rozhovor., výmluva atd. .

Proto bych odpověděla, že nevím, ale budu o tom přemýšlet. – To mě nenapadlo.

Ale záleží na tom, zda jde o otázku zjišťovací , doplňovací, vylučovací.

Ale domnívám se, že univerzální odpověď není vždy vhodná, pokud nemohu odpověď rovnou ANO/NE.

Neříkali jste si ve škole , že je třeba odpovídat celou větou?

Nemám čas, spěchám, letím, zavolám ti. Časttá odpověď.

Další odpovědi
Arne1

nyjono

Hmm

Rokio

Nevím.

hapiky

Samozřejmě že máme. Samozřejmě, nepochybně, pravděpodobně…
Potom ještě Drapovské: někdy ano, někdy ne, někdo ano někdo ne, možná ano, možná ne…

elkon

Třeba „neotravuj“.

marci1

Všechno je možné. 🙂

Iridias

Ano, rozumím vám.

Kelt

Možností je více. Bůh ví, .. čert ví. Momentálně si nevzpomenu, někde to mám v těch knihách atd.
Někdy je dobré se řídit heslem Mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Altair-AC

Zajisté

EKSOT123

Čto ty govoríš?
>Maminka říká Pepíčkovi, aby všude říkal ano. Pepíček přijde do obchodu a paní prodavačka se ho ptá: „Chceš autíčko, chceš bonbon…”
Pepíček odpoví na všechno ano. Vyjde ven, potká boxera a boxer se ho ptá: „Chceš do držky?”
Pepíček odpoví ano a boxer mu vrazí. Druhý den maminka říká Pepíčkovi, aby všude říkal ne. Opět potká boxera a ten se ho ptá: „Ještě ti to nestačilo?”
Pepíček odpoví podle příkazu ne a boxer mu dá ještě jednou.
>>Jeden policajt střídá druhého na křižovatce a ptá se: „Tak co, jak bylo?“
„Ale dobrý, akorát se mě takový malý školáček ptal, jestli se Země otáčí okolo Slunce nebo Slunce okolo Země.“
„To je těžký, cos mu odpověděl?“ „Použil jsem rafinovanou vyhýbavou odpověď: 'Jedeš pryč ty smrade jeden, nebo tě přetáhnu pendrekem!"

anonym

Margarita

…no, však nějak to musí dopadnout…