Nassin

Máte nějaké aku nářadí „Parkside“, jaký máte na ně názor a proč tomu tak je?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Dochy

neutrální

Jo, něco mám, či měl sem. Řekl bych, že se lepšej. Ale moje zkušenost je, že vyrobí krásné, téměř dokonalé nářadí, které pak zabijou nějakou odfláknoutou drobností za halíře.
Stojan na ruční vrtačku – krásné bytelné odlitky. A místo nosné tyče pak dají tenkostěnou trubku, kterou ani není možné pořádně utáhnout šroubem a i když se to povede, tak je natolik slabá že ve finále se vrták pohne o několik milimetrů do stran podle toho jak zaberu pákou.
Vibrační bruska – té jsem se zbavil. Nějak fungovala, ale byl problém do ní sehnat brusné papíry. Buď si sám koupit a vystříhnout, nebo objednat univerzální sadu bez ohledu na to jaký papír potřebuju.
Plus – reklamace v Lídlu mi zatím fungovaly bez potíží (obecně, i u dalších značek podobné kvality) Zkrátka v Lídlu ta technika mi připadá hodně o štěstí. Někdy to vyjde, jindy ne. U jiných značek za vyšší cenu je možné se spolehnout že dostanu kvalitní výrobek s nějakou užitnou hodnotou. V Lídlu za zpravidla nižší cenu to buď vyjde, nebo ne.
A reálně: Nejde jen o Lídl, podobně jsou na tom i značky dalších řetězců.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

pozitivní

Všeobecně aku nářadí a spotřebiče moc nepoužívám, vzhledem k tomu, že mělo, při občasném používání, tu nevýhodu, že zrovna když bylo potřeba, tak byla baterie vybitá.
Což se ale v poslední době velmi zlepšilo s používáním akubaterií typu LiIon, oproti bývalým NiCd , které mají velmi malý samovybíjecí efekt a pokud se občas dobijí, i v delším termínu, jsou v případě potřeby vždy v pohotovosti.
Jinak přímo k otázce. Co se týká aku nářadí Parkside (Lídl), tak víc jak rok mám malou ruční kombinovanou vrtačku-šroubovák na 12V (cena byla tuším kolem 900,– Kč), s akumulátorem přímo v rukojeti a ta je perfektní. Dvourychlostní, perfektní moment utahování, malá a lehká. A ta je stále v permanenci. A ta už udělala tolik práce, že říkám že se už zaplatila „100 x“.
A pak ještě druhou, skoro shodnou, ale s akumulátorem pod rukojetí, na 16 V. Tu někdo, skoro novou (včetně kufříku a návodu), položil u nás nahoru na elektrokontejner a já měl to štěstí, že jsem jel okolo první. Byla sice nefunkční, ale pouze proto, že byl poškozen BMS modul v akumulátoru. Takže po jeho výměně (cca 20,– Kč z Aliexpressu) už funguje rovněž a je rovněž stále využívána.
Jinak co se týká nářadí Parkside všeobecně mám jej více typů (hoblík, šmirglovka, rozbruška, maflík, ivertorová svářečka-síťové napájení) a jsem s nimi spokojený. Není to sice nářadí kategorie „profi“, ale zatím jsem s nimi neměl žádné větší problémy.

Emefej

neutrální

Zkušenosti nemám, ale pobíž našeho domu sídlí servis elektrického nářadí. Na dveřích mají ceduli „Nářadi zn. Parkside k opravám nepřijímáme!“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.