autacek

Máte ještě myš s kuličkou?

Nejlepší odpověď
jáára

Mám.
Mám 22 let starej laptop. Tenkrát USB nebylo.

Další odpovědi
mosoj

Jedná se o trackball (nejezdí se s ním po podložce) a stále se prodávají.

Dochy

Také bych ji ještě někde našel, ale nepoužívám, optická je spolehlivější (většinou).

Mosoj: Trackball je něco jiného… ale dost možná to samé má jáára (optické myši jsou/byli i pro ps/2, USB není třeba)

Drap

Někde bych ji ještě možná našel

ivzez

Mám, nepoužívám.

cochee

Někde ve skříni jsou dvě s koulí, jedna na sériové rozhraní a jedna na PS/2, obě funkční, ale u PC je samozřejmě optická myš (s laserovou diodou, Razer Copperhead, u dalších svých PC již mám obyčejné červenoLEDkové levné myši). Vedle výhody vyššího rozlišení optické myši je taky samozřejmě jednodušší optickou myš čistit, ofukem optiky nebo přinejhorším ošmrdláním vatovou tyčinkou, nežli rozšroubovávat kuličkovou myš a odmašťovat a čistit válečky i kuličku v jejích útrobách. A kromě toho mám ještě starý 32bitový domácí počítač s originální myší s koulí, kterou nelze jen tak z fleku nahradit soudobou optickou PC-kompatibilní myší.

jáára

Dochy, ta myška je eště RS232.

Dochy

ok, dík za upřesnění.. V tom případě tu Tvou myšku uznávám za platnou 😉

jáára

A na hodně deskách už ps/2 nenajdeš.