Avatar uživatele
david22

Máte někdo zkušenost s laserovou PC myší?

Skýtá nějaké výhody oproti myši optické?
Doplňuji:
Ačkoliv novinky z oblasti IT sleduji poměrně se zájmem, o laserové myši jsem se dověděl teprve dnes. :) Trochu mi to uniklo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, Wang před 4197 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Používám sice optickou, ale něco jsem našel:
„Kromě přesnosti spočívá přednost laserové myši v možnosti snímat povrch na lesklých a jiných nevhodných površích pro myši optické. Výjimkou je pouze čiré sklo a zrcadlo, i když i na těchto materiálech umí některé nejmodernější laserové myši pracovat.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­serová_myš

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
manon

Odpoveď byla označena jako užitečná

Mám zkušenosti :) Vrátila jsem se zatím k optické, protože citlivost laserové byla taková, že jsem ji nestíhala uřídit a svojí rychlou reakcí zdržovala moji práci – jak jsem se snažila kurzor dostat na správné místo – připomínalo mi to takovou tu dětskou hru z plexiskla – kulička a dírka, co do ní tu kuličku chceš dostat a potřebuješ na to pár pokusů anebo spomalit ten pohyb ruky :) Na laserovou se proto zatím koukám…a připomněls mi, že ji chci znovu odzkoušet, když nejsou zrovna hoňky.
Doplňuji:
Zkusila jsem to s laserovou myší znovu a nastavila pomocí ovládacích panelů malou rychlost – nejmenší. Výrazně to pomohlo, už to neběhá jak splašený kůň :) A ještě jsem v „Možnosti ukazatele“ snížila rychlost ukazatele myši a teď se mi s tím dělá dobře. Takže díky za tip – na oplátku snad pomůže Tobě moje teď už kladné hodnocení :)

Upravil/a: manon

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?david22 Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

ony se ještě vyrábí optické???…leserová je přesnější, nevadí jí rychlé pohyby a funguje na skro všech površích…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bublinnka

Funguje na jakémkoliv povrchu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nepotřebuje podložku, funguje na každém povrchu ( i skle). Nejlepší je modré laserové světlo.
Doplňuji:
Nu tu je to trochu pomotané. Rychlost pohybu kursoru závisí na rozlišení myši v DPI. Takže ne vždy vysoké číslo DPI je pro každého uživatelé vhodné !! Dále rychlost pohybu se dá v určitých mezích nastavit v ovládacích panelech.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Co si pamatuji, tak byli nejdříve myši „s kuličkou“-mechanické, poté přišli laserové a nakonec optické, osobně mi zatím nejvíce vyhovuje optická, ale musí být podložka (počítač stejně používám většinou jen u stolu)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Huxa je to přesně obráceně. Nejdříve optická a potom laserova a uplně nakonec optická s modrým světlem.

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

manon> a nejde citlivost myši nastavit ve windows? jak je nastavení rychlosti kurzoru?

před 4197 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Budu muset vyzkoušet, nevím – já tenkrát neměla moc času a hrozně mne to štvalo :) Pak jsem na ni pozapomněla. Třeba ještě někdo poradí, co s tím. Nejde jen o windows.

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

(*rychlost :) ne windows) – i když to ostatní s tím taky asi souvisí

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

Tak mě dej vědět až odzkoušíš. Je to v ovládacích panelech. Docela mě to zajímá, uvažuju o koupi.

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

david22: Vyzkoušeno, změněno, vyhodnoceno, popsáno v odpovědi :)

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

Díky :) dnes běžím do Alzy…

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

gigabyte-m6880

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet