david22

Máte někdo zkušenost s laserovou PC myší?

Skýtá nějaké výhody oproti myši optické?
Doplňuji:
Ačkoliv novinky z oblasti IT sleduji poměrně se zájmem, o laserové myši jsem se dověděl teprve dnes. :) Trochu mi to uniklo.

Nejlepší odpověď
beer

Používám sice optickou, ale něco jsem našel:
„Kromě přesnosti spočívá přednost laserové myši v možnosti snímat povrch na lesklých a jiných nevhodných površích pro myši optické. Výjimkou je pouze čiré sklo a zrcadlo, i když i na těchto materiálech umí některé nejmodernější laserové myši pracovat.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­serová_myš

Další odpovědi
manon

Mám zkušenosti :) Vrátila jsem se zatím k optické, protože citlivost laserové byla taková, že jsem ji nestíhala uřídit a svojí rychlou reakcí zdržovala moji práci – jak jsem se snažila kurzor dostat na správné místo – připomínalo mi to takovou tu dětskou hru z plexiskla – kulička a dírka, co do ní tu kuličku chceš dostat a potřebuješ na to pár pokusů anebo spomalit ten pohyb ruky :) Na laserovou se proto zatím koukám…a připomněls mi, že ji chci znovu odzkoušet, když nejsou zrovna hoňky.
Doplňuji:
Zkusila jsem to s laserovou myší znovu a nastavila pomocí ovládacích panelů malou rychlost – nejmenší. Výrazně to pomohlo, už to neběhá jak splašený kůň :) A ještě jsem v „Možnosti ukazatele“ snížila rychlost ukazatele myši a teď se mi s tím dělá dobře. Takže díky za tip – na oplátku snad pomůže Tobě moje teď už kladné hodnocení :)

Funna

ony se ještě vyrábí optické???…leserová je přesnější, nevadí jí rychlé pohyby a funguje na skro všech površích…

Bublinnka

Funguje na jakémkoliv povrchu.

mosoj

Nepotřebuje podložku, funguje na každém povrchu ( i skle). Nejlepší je modré laserové světlo.
Doplňuji:
Nu tu je to trochu pomotané. Rychlost pohybu kursoru závisí na rozlišení myši v DPI. Takže ne vždy vysoké číslo DPI je pro každého uživatelé vhodné !! Dále rychlost pohybu se dá v určitých mezích nastavit v ovládacích panelech.

huxa

Co si pamatuji, tak byli nejdříve myši „s kuličkou“-mechanické, poté přišli laserové a nakonec optické, osobně mi zatím nejvíce vyhovuje optická, ale musí být podložka (počítač stejně používám většinou jen u stolu)

mosoj

Huxa je to přesně obráceně. Nejdříve optická a potom laserova a uplně nakonec optická s modrým světlem.

david22

manon> a nejde citlivost myši nastavit ve windows? jak je nastavení rychlosti kurzoru?

manon

Budu muset vyzkoušet, nevím – já tenkrát neměla moc času a hrozně mne to štvalo :) Pak jsem na ni pozapomněla. Třeba ještě někdo poradí, co s tím. Nejde jen o windows.

manon

(*rychlost :) ne windows) – i když to ostatní s tím taky asi souvisí

david22

Tak mě dej vědět až odzkoušíš. Je to v ovládacích panelech. Docela mě to zajímá, uvažuju o koupi.

manon

david22: Vyzkoušeno, změněno, vyhodnoceno, popsáno v odpovědi :)

david22

Díky :) dnes běžím do Alzy…

manon

gigabyte-m6880