Martin Štěrba

Chci se zeptat kolik si mám odložit zhruba peněz pokud jsem za rok 2009 vyfakturoval dohromady částku 120000 korun.Děkuji

Odpovědi
standa

Na vaši velestručnou otázku sice lze odpovědět, ale s řadou nutných podmínek:

Odložte si částku 40.000 Kč, nejedná se ale o daň z příjmu, ta by mohla být i nulová, ale jedná se o doplatek sociálního a zdravotního pojištění.

Výše uvedené vychází z těchto předpokladů:

120.000 Kč je jediný započitatelný zdanitelný příjem např. z řemeslné činnosti.

Výdaje si budete započítávat paušálem.

Slevy jsou uplatněny jen na vás, nikoli na manželku nebo na dítě.

Nemáte žádné jiné odčitatelné položky typu darů, úroků ze spoření či životního pojištění.

Vaše podnikání mělo po celý rok charakter hlavní činnosti.

Neplatil jste během roku žádné zálohy na sociální nebo zdravotní pojištění.

Doporučuji vyzkoušet daňovou kalkulačku – viz odkaz níže

Zdroj: http://www.sche­konom.cz/kalku­lacka/index.php